Gündem
  • 22.1.2020 23:31

Soner Yalçın: 'O parti FETÖ ile işbirliği yapıyor'

Odatv'nin sahibi gazeteci yazar Soner Yalçın, "Yeni CHP yönetimi “düşmanımın düşmanı dostumdur” kaba mantığıyla FETÖ ile işbirliği yapmaya başladı" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın ile T24 yazarları Hasan Cemal, Murat Belge, Yalçın Doğan, Aydın Engin, Fikret Bila, Şirin Payzın, Tayfun Atay, Soli Özel ve Murat Sabuncu'nun gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı. Sözcü yazarı Soner Yalçın da bu buluşma üzerinden bir değerlendirme yaptı bomba ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun sol-liberal isimlerle yan yana gelip görüşlerini dinlediğini söyleyen Sözcü yazarı Soner Yalçın, "O masada oturan sol liberallerin daha yanılmamış ne görüşü kaldı ki? On yılda bir dönek olmuyorlar mı?" diye sordu.

Tartışma önerisinde bulunan Yalçın, Baykal'ın saf dışı bırakılması ve 17-25 Aralık operasyonunun CHP'de teori anlamında kırılmaya sebep olduğunu söyleyerek bombayı patlattı:

Yeni CHP yönetimi “düşmanımın düşmanı dostumdur” kaba mantığıyla FETÖ ile işbirliği yapmaya başladı…

İşte Soner Yalçın'ın yazısından ilgili bölüm:

Peki ya bugün?

Gerek Baykal'ın saf dışı bırakılması ve gerekse 17-25 Aralık operasyonu CHP'de teori/program anlamında kırılmaya sebep oldu. Yeni CHP yönetimi “düşmanımın düşmanı dostumdur” kaba mantığıyla FETÖ ile işbirliği yapmaya başladı…

Sonuçta:

“Emperyalizm dönemi bitmiştir!” diyerek her dönem yanılan sol liberaller ile, yeni CHP yönetimini masa etrafında toplanıverdi! CHP yönetimi de “emperyalizm çağı bitti” mi diyor?

Parti okulunda ne öğretiliyor merak ediyorum. Anti-emperyalist tam bağımsızlıkçı Kuvayı Milliye ruhu nerede?

Yorumlar (3)

  • - mehmet meret

    ülkemizde 2002 yılındaki iktidar değişikliği halk tarafından gerçekleştirildikten sonra , gerek iktidar gerekse iktidara sahip olamayanlar tarafından bu halka yalnız çıkarları uğrunma yaşattıkları badirelerden sonra, bugün ülkemiz

  • - CUMHUR

    Bu görüşe göre CHP tehdit olarak ne FETÖ yü ne DEAŞ'ı nede PKK yı görüyor; en büyük tehdit bu terör örgütlerine yardım ve yataklık eden AKP dir diyor, devlete sızan AKP den kurtulursak terörün kaynağı kurur diyor.!

  • - Hani karanlık odaydı

    Bir anda oda tv ci oldunuz

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER