Gündem
  • 26.3.2019 12:02

Soylu: İtirafçıları cezaevinde astılar!

Soylu açıkladı: İtirafçıları cezaevinde astılar!

Son 10 gün içerisinde 3 terör örgütü üyesinin asıldığını belirten Soylu, "Üçünün de ortak özellikleri var. Üçü geldiler polise ve jandarmaya teslim oldular, itiraflarda bulundular. Ve şimdi araştırıyoruz, bunları cezaevinde astılar" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir terör örgütünün üyesi hapishanede öldü. Onu da burada söylüyorum. Üç tanesi kendisini son 10 gün içerisinde astı. Üçünün de ortak özellikleri var. Bunu ilk kez kamuoyuyla paylaşıyorum; ortak özellikleri şu, üçü geldiler polise ve jandarmaya teslim oldular, itiraflarda bulundular. Ve şimdi araştırıyoruz, bunları cezaevinde, bunlar astılar" dedi.

Soylu ifadelerini şu şekilde sürdürdü; ''2018'de olmayan bir iş oldu terörle mücadele tarihimizde 160'ın üzerinde üst düzey terörist öldürdük, bunun 13 tanesi kırmızı listeydi. Türkiye'de artık üst düzey teröristleri kalmadı. ''

 

Yorumlar (3)

  • - adsız

    İTİRAFÇILARI CEZAEVİNDE ASIYORLAR DA SEN NECİSİN? İTİRAFÇILARI KORUMAK SENİN GÖREVİN DEĞİL Mİ? İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK BİR DE BUNDAN GURURLA BAHSEDİYORSUN. İTİRAFÇILARI ASIP, İNTİHAR ETTİ YA DA DİĞER TERÖRİSTLER YAPTI DİYE SUÇLASAN NE OLACAK? DÜNYANIN GÖZÜNDE KORUYAMADIĞINIZ İÇİN SUÇLU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OLACAK.

  • - adsız

    İTİRAFÇILARI CEZAEVİNDE ASIYORLAR DA SEN NECİSİN? KORUMAN GEREKEN BU İTİRAFÇILARI KORUYAMAMIŞSIN. İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK BİR DE BUNDAN GURURLA BAHSEDİYORSUN.

  • - Cumhur

    2012 yılında pkk ile değilde TSK ile mücadele ettiniz bunun hesabını vereceksiniz kaçacak yeriniz yok şimdi terörle mücadele ediliyorsa bu o suçun üstünü örtmez zira vatana ihanetin affı olmaz.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER