‘Survivor’da güç mücadelesi

‘Survivor’da güç mücadelesi
18.3.2017 - 10:42

‘Survivor’da tek adam mücadelesi

Dominik; Adem ve İlhan Mansız arasında sessiz ve derinden ilerleyen bir liderlik savaşına sahne oluyor...

'Survivor’ her sene bir kişinin hikâyesiyle şekillenir. Bu, geçen sene Semih, önceki sene Turabi’ydi. Bu sene Adem... ‘Survivor’ adasındaki yalnız adamların yolculuğu Yunan tragedyalarını aratmayacak dramatik öğelerle örülü. Adem’in John Wayne usulü, ufka bakarak uzaklaştığı kalabalıklar, “Benim coconut’larım sizi doyurur” diyerek kanatlarının altına aldığı kızlar, sanki bildiği bir sırla adayı yakıp yıkacak gerçeği açıklamayı bekliyormuşçasına şüpheli bir gerginlik... Adem, sinsilikle, entrikayla değil,  ‘Anadolu çocuğu’ saflığıyla ünlüler ekibini bodoslama darmaduman etti. İlk haftalarda adada çabasızca hâkimiyetini kuran İlhan Mansız ve müritlerine isyan bayrağını açtı. İlhan Mansız, Adem’e karşı sessiz ve derinden bir strateji izliyor. Sürüye başkaldıran genç aslanı sükûnetle izleyen kral gibi, bir saldırı hamlesi gelmediği sürece isyankâr genç aslanı klanın içinde tutmaya çalışacak. Adem de şimdilik Mansız’a karşı mesafeli tavrını koruyor. Asileri izlemek her zaman hükümdarları izlemekten zevklidir. Adem de bu senenin antikahramanı olarak ‘Survivor’ın dinamiğini, dramatik enerjisini şekillendirdi.

KADIN LİDER KİM OLUR?

Kızlardaysa tek kadın mücadelesi Gönüllüler Adası’nda dönmeye başladı. Son zamanlardaki heyecan verici gelişmeler sonucu Berna kendini sürüden dışarı itilmiş hissediyor. Bu da onu daha hırçın yaptı. Bu sırada kızlar arasında ‘boncuk’ken, savaş boyalı bir Amazon kadınına dönüşen Tuğçe, adanın kontrolünü eline almaya başlıyor. Burçak gibi uslu bir kız değil. Özgüveni milenyum kuşağının ‘dünya benim için var’ tavrının en belirgin özellikleriyle şekillenmiş. Geçen hafta salı günü, Berna’ya “Yeter be! Hasta ettin beni! Susmayacağım!” diye avazı çıktığı kadar bağırması, yarışmanın en önemli kırılma noktalarından biri. Bundan sonra, Gönüllüler tarafında da Tuğçe’nin hikâyesiyle ilgileneceğiz.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;