Başpehlivan Balaban demokrasi nöbetinde

Başpehlivan Balaban demokrasi nöbetinde
17.7.2017 - 01:00

656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail  Balaban, Edirne'de demokrasi nöbetine katıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri çerçevesinde, Atatürk Anıtında  düzenlenen programa altın kemeri ve kupası ile katılan Balaban, 15 Temmuz  şehitlerini hürmetle andıklarını söyledi.

Hain darbe girişimini unutmayacaklarını vurgulayan Balaban, ''İnşallah  ülkemizde böyle bir acının yaşanmamasını diliyorum. Edirnehalkına bana  verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Altın kemeri kuşanmayı Allah bana nasip etti." dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir ise bu sene güreşe ciddi bir kalite  geldiğini belirterek, bu durumun kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Edirne'nin her şeyin en güzeline layık olduğunu anlatan Özdemir, "Er  Meydanı gelecek yıl güreşlerde çok daha modern olacak. Güreşçimiz Balaban geçen  cuma günü Trakya Üniversitesini ziyaret etmiş, biz onun üniversiteye öğretim  üyesi olarak gelmesini istiyoruz. Çünkü Kırkpınar'da gelecek yıllar güreşecek  pehlivan için böyle bir eğitmene ihtiyacımız var." diye konuştu.

Başpehlivanın hocası HASAN Aydın ise 15 Temmuz hain darbe girişimini  kınayarak, "Bu yiğitler olduğu sürece hainler hiçbir zaman başarılı  olamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başpehlivan Balaban, protokol üyeleri ve  vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;