Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu'nu kaybettik

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu'nu kaybettik
18.11.2017 - 15:18

Türkiye, saat 15:00 sıralarında gelen bir son dakika haberi ile üzüntüye boğuldu. Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu'nun (50) hayatını kaybettiği belirtildi. 
Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül'den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören ve 6 Ekim'de de Memorial Ataşehir Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat ile ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatla karaciğer nakli olan Süleymanoğlu, son olarak beyindeki kanama ve buna bağlı artan ödem nedeniyle 11 Kasım'da acil ameliyata alınmıştı.

FETÖ'YE SAVAŞ AÇMIŞTI
Naim Süleymanoğlu: 'Kaçma Hakan, gel teslim ol'

FETÖ ve Hakan Şükür hakkında açıklamalar yapan Süleymanoğlu, "İnsan memleketinden kaçar mı? Gel teslim ol. Kanunun, adaletin önüne çık. Yargılan, ne biliyorsan anlat. İnsanlar öğrensin bilsin FETÖ’yü.. İtiraf et her şeyi" dedi.

Efsane halterci Naim Süleymanoğlu, FETÖ'yle ilgili bomba açıklamalarını sürdürüyor. Özellikle ABD'ye kaçan ve hakkında tutuklama kararı çıkartılan Hakan Şükür'e seslenen Süleymanoğlu, "İnsan memleketinden kaçar mı? Gel teslim ol. Kanunun, adaletin önüne çık. Yargılan, ne biliyorsan anlat. İnsanlar öğrensin bilsin FETÖ'yü.." dedi.
 

Naim Süleymanoğlu, FETÖ yapılanmasıyla ilgili yaşadıklarını anlattı: "2000'li yıllarda bir gece de bana yüklü bir vergi borcu çıkardılar. Ne olduğunu anlamadım, bana hiçbir tebligat yapılmadan direkt evimin önünden arabamı alıp götürdüler. Komşularıma rezil oldum. 'Nereye götürüyorsunuz' dedim, 'Alırsın sonra' diye dalga geçer gibi yanıt verdiler. Kırcaali'de evimin dibine okul yaptılar, bilmem hala duruyor mu? Ancak Türk çocuklarını değil gariban Bulgarları alıp devşirme yapıyorlardı. Kullanıyorlardı. Neden Türkleri değil de yabancıları okutuyorlardı anlamadım. Açıkcası yıllardır ne yapmak istediklerini de kimse çözemiyordu ama herkes amaçlarının ne olduğunu artık anladı. Gülen, milletin karşısında ağlayıp, zırlayarak din sömürüsü yapıyordu sürekli. Hakan Şükür, Türkiye'ye mal olmuş bir isim ama şimdi düştüğü hallere bakın. Acı.. Neden kaçıyor, gelsin ifadesini versin, 'Bir hata yaptım' desin. İnsanın kendi memleketi gibi var mı? Ben Kırcaali'yi gidip görmesem yapamam. İstanbul'dan Bursa'dan Keşan'dan uzak duramam ki..."
 
ADIMI DÜNYA BİLİYOR

"Adımı 2012 Olimpiyatları'nda Londra'da metro istasyonuna verdiler. Gülen videoda benim adımı bile söyleyememiş. Benim ismim Naim Süleymanoğlu... Ben, bana verilmek istenen başka isimleri reddedip Türkiye'ye kaçtım. Ben Türküm, annem hala Kırcaali'de yaşar. Sık sık gidip elini öper, duasını alırım. Oralar da bizim topraklarımız. Gülen, beni sevmeyebilir lafım yok ama ben Türk bayrağını uluslararası arenalarda defalarca göndere çektirdim, İstiklal Marşımızı dünyaya dinlettim. Bana saygısızlık yapmaya hakkı yok."
 
"NAİM KİMMİŞ, HAKAN ŞÜKÜR VARKEN!"
 
FETÖ örgütündeki Naim Süleymanoğlu düşmanlığı sistematik bir şekilde işlenmiş. FETÖ çetesinin isimlerinden olduğu iddia edilen Türker Turan Yıldız'ın; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda görevli iken Naim Süleymanoğlu'nun hayatından kesitler sunan "Arda Boyları" isimli film projesini engellediği ortaya çıktı. Projenin TRT dahil birçok kurumdan destek almasına engel olan Yıldız, "Naim de kimmiş, biz Hakan Şükür'ün filmini yapalım asıl" diyerek projeyi veto etti. Los Angeles'ta kurulu Nacar Film sahibi Denizhan Nacar kendilerinin ve Naim Süleymanoğlu'nun defalarca FETÖ yapılanması tarafından engellendiğini belirtti. Bakan Faruk Nafiz Özak'ın desteklerine rağmen bakanlıktaki FETÖ yapılanması, Naim Süleymanoğlu'nu Halter Federasyonu'na seçtirmedi.
 

NAİM SÜLEYMANOĞLU KİMDİR?

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da doğdu. Naim Süleymanoğlu haltere 1977 yılında başladı.

15 yaşında iken Brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. Aynı dönemde silkme kategorisinde vücut ağırlığının üç katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçmiştir. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NUN BAŞARILARI!
İlk dünya rekorunu kırdığında sadece 15 yaşındaydı.
1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada 'yılın haltercisi' seçildi.
1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları olmak üzere üç kez olimpiyat şampiyonu oldu.
8 Kez dünya şampiyonu oldu, 46 dünya rekoru kırdı.
Kendi kilosunun üç katından fazla kaldırarak, 'efsane' oldu.
Spor otoritelerine göre 'tüm zamanların en iyi haltercisi.
1988 yılında Time dergisine kapak oldu.
60 kg'de koparmada 200 kg kaldırarak dünya rekoru kırdı.
1988 yılında Seul olimpiyatlarında 9 dünya 6 Olimpiyat rekoru kırarak büyük bir zafer kazanmıştır.
Türkiyeye Olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalyasını kazandıran sporcudur.
1992 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından "Dünyanın En İyi Sporcusu" seçildi.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (2)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;