Kerem Demirbay önce Türkiye'ye sonra Almanya'ya gitti

Kerem Demirbay önce Türkiye'ye sonra Almanya'ya gitti
17.5.2017 - 16:20

Türkiye Futbol Federasyonu, Almanya'da Hoffenhaim forması giyen 23 yaşındaki gurbetçi futbolcu Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı'nda forma giyeceğini açıkladı. Kısa bir süre sonra Almanya Futbol Federasyonu da Kerem Demiray'ı kendi milli takımı aday kadrosuna aldı.

Türk ve Alman Milli Takımları arasında hangi tercihi yapacağı uzun süredir merak edilen Hoffenheim'ın 23 yaşındaki orta sahası Kerem Demirbay hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi ve başarılı oyuncunun Türk Milli Takımı'nda forma giyeceği belirtildi. Almanlar'ın da radarında olduğu bilinen genç oyuncu için daha sonra Almanya Futbol Federasyonu bir açıklama yayınladı. Kerem Demirbay'ın Konfederasyon Kupası kadrosuna alındığı açıklayan Almanlar şok etkisi yarattı. 

Alman Milli Takım'ın Teknik Direktörü Löw'ün favorileri arasında bulunan Kerem Demirbay'ın kulübü Hoffenheim da gurbetçi futbolcunun aday kadroya çağrıldığını duyurdu.

TFF Kerem Demirbay'ın ıslak imzalı belgesini paylaştı

Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini TFF'ye bildiren ancak son anda Almanya'yı tercih eden Kerem Demirbay'ın imzalı belgesi ortaya çıktı

Türkiye Hoffenheim forması giyen Kerem Demirbay'ın yaptığı ayıbı konuşuyor...

Türkiye Futbol Federasyonu'na A Milli Takım'da oynamak istediğini belirten bir belge gönderen 23 yaşındaki futbolcu, son dakikada yararını değiştirerek Almanya Milli Takımı'nı tercih etti.

TFF İMZALI BELGEYİ YAYINLADI

Yaşanan bu skandal olayın ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan TFF, Kerem'in gönderdiği imzalı belgesini yayınladığı.

İşte o belge:

İKİLİ OYNADI

Almanya Milli Takımı'nın aday kadrosunun açıklanmasının ardından seçildiğini öğrenince Türkiye'yi yarı yolda bırakarak tercihini değiştiren Kerem, futbolseverleri bir hayli kızdırdı.

KEREM'DEN İLK AÇIKLAMA:
"Son dakika kararımı değiştirdim. Alman Milli Takımı'nı seçtim. Almanya Milli Takımı'nın aday kadrosunda yer almak benim için onurdur. Telefon geldiğinde inanamadım. Son bir yılda kendimi geliştirdim, Almanya Milli Takımı'na çağırıldığım için çok gururluyum."

TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRÜ FATİH TERİM; 
"Löw'ün bizim oyuncularımızı istemesi bizi mutlu ediyor ancak Kerem konusuna gelirsek son 1 senedir çok hızlı ve iyi bir ilişki kurduk. Yardımcı hocalar sonra benimle görüştü. Ailesi ile görüştük. En son 2 gün evvel Kerem'in bize FIFA'ya gönderilmek üzere Türk milli takımında oynamak istediğini belirten bir yazısı vardı. Ayrıca Hoffenheim kulüben resmi yazı gönderdim. Kendi resmi sitelerinde de bunu yayınladılar, ancak bir kaç saat sonra geri çekmişler. Her ne hikmetse anlayamadık" şeklinde konuştu.

Terim'in dediği gibi Hoffenheim yazıyı sitesinden kaldırdı. Almanya Futbol Federasyonu da Kerem Demirbay'ı kadrosunda gösterdi. TFF şimdi Kerem'in imzaladığı ve FIFA'ya gönderilen ıslak imzalı dilekçeyi sunmaya hazırlanıyor. Benzer bir konu Mesut Özil davasında da yaşanmış, Terim ve ekibi Mesut Özil için çaba göstermiş ancak Özil , Almanya Milli takım forması giymişti.

TFF YAPTIĞI AÇIKLAMADA NE DEMİŞTİ?
Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, bir kaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;