Mourinho ile Conte arasında yeni tartışma

Mourinho ile Conte arasında yeni tartışma
20.10.2017 - 00:45

Daha önce de karşı karşıya gelen iki menajer, bu kez basın toplantıları aracılığıyla birbirlerine sataştı.

Geçtiğimiz sezon yaptıkları açıklamalarda sık sık birbirlerine sataşan Jose Mourinho ile Antonio Contearasında bu kez de sakat futbolcular üzerinden bir polemik baş gösterdi.

Şampiyonlar Ligi'nde Benfica'yı deplasmanda 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından basın toplantısında konuşan Manchester United Menajeri Mourinho, kendisine kadrodaki sakat futbolcuların durumuna ilişkin sorulan soru üzerine "Ben sakatlıklar konusunda hiç konuşmam. Bazı menajerler, bir oyuncusu bile sakatlandığında hemen yakınmaya, sızlanmaya başlıyor. Eğer ben de onlar gibi olsam, burada beş dakika boyuncu sakat oyuncularımın fazlalığından dert yanabilirdim." diye konuştu.

Mourinho'nun bu sözlerle, Premier League'deki son iki maçından mağlubiyetle ayrılan Chelsea'de maç sonu açıklamalarıyla sakat oyuncularını gündeme getiren menajer Antonio Conte'yi hedef aldığı şeklinde değerlendirildi. Portekizli menajerin açıklamasından birkaç dakika sonra bu ifadeler, Roma ile 3-3 berabere kaldıkları Şampiyonar Ligi maçının ardından basın toplantısında Conte'ye yöneltildi. Soru karşısında sinirlendiği gözlenen Conte, "Mourinho bu sözleri benim için mi kullandı bilemiyorum. Ancak başka takımları düşünmeden önce kendi takımına baksa daha iyi olur. Mourinho nedense Chelsea'de yaşananlarla fazla ilgileniyor. Geçen sezon da böyleydi. Bence kendi takımında olan bitenle ilgilenmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Jose Mourinho ile Antonio Conte, geçtiğimiz sezon oynanan FA Cup çeyrek final maçında yaşanan bir faul pozisyonunun ardından saha kenarında hararetli bir tartışmaya girişmiş, iki menajeri dördüncü hakem ayırmıştı.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;