Para isteyen Terim'i şoka sokacak madde

Para isteyen Terim'i şoka sokacak madde
23.9.2017 - 11:19

Fatih Terim ikilemi!

TFF yönetimi, bir yıllık ücreti olan 3.5 milyon Euro’yu almak için federasyona ihtarname çeken Fatih Terim konusunda ikiye ayrıldı..

TFF, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in sözleşmesini fesh etmiş, yerine Mircea Lucescu'yu getirmişti. Sözleşmenin tek taraflı feshedildiğine dair belgeyi alan Terim'in avukatları, önceki gün harekete geçmiş ve tecrübeli çalıştırıcının 1 yıllık ücreti olan 3.5 milyon Euro'yu talep ettiğine dair ihtarnameyi TFF'ye göndermişti.

Bu durum TFF'de iki farklı görüşün oluşmasına neden oldu. Bir grup, "Ücretini verelim, bu meseleyi kapatalım" derken, diğer grup, "Fatih Terim TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Alt Liglerden Sorumlu yönetici Selahaddin Aydoğdu'ya yani "İşverenine" saldırdığı için sözleşmesi tek taraflı feshedildi. Medeni Kanun ve İş Kanunu'nun ilgili maddesine dayanarak tazminatsız gönderilmesi gerekiyor" düşüncesini savundu. Federasyonda izlenecek hukuki yolu zaman gösterecek.

Kaynak: Sabah

 

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;