Sergen Yalçın'ın gözünde Galatasaray

Sergen Yalçın'ın gözünde Galatasaray
19.10.2016 - 00:48

Sergen Yalçın'dan 10 maddede Galatasaray gündemi

Teknik direktör Sergen Yalçın, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.Bip uygulamasındaki "10 numara muhabbet" kanalının yorumcusu Sergen Yalçın, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

TÜRK FUTBOLU İÇİN HARİKA

Türk futbolunun önemli yeteneklerinden Sergen Yalçın, Galatasaray'ın 14 yaşındaki Mustafa Kapı'ya A takımda şans vermesinin Türk futbolunun geleceği adına çok önemli bir figür olduğunu söyledi. Mustafa'yı canlı izleme şansı olmadığını ama TV'den takip ettiğini söyleyen Sergen Yalçın şöyle konuştu;

"DEMEK Kİ A TAKIM KAPILARI AÇIK"

"İzlediğim kadarıyla iyi bir gelecek vaat eden bir oyuncu ki Galatasaray O'na böyle bir şans veriyor. Aslında bu biraz da şunu gösteriyor bu durum; A Takımın genç oyunculara kapısının açık olduğu. En önemli tarafı bu, çünkü alt yapıda oynayan oyuncular A takımına olan inançlarını biraz kaybetmiş durumdalar"

"BU ŞANS ÇOK ÖNEMLİ"

Bu her takımda geçerli. Yani genç takımdan yukarıya çıkma şanslarını kaybetmiş sanıyorlar. Bu yapılan transferlerle alakalı bir konu. Sürekli yurt dışından adam aldığımız için aşağıdaki gençler yukarıya çıkmayı biraz zor görüyorlar. Ama Galatasaray'ın böyle bir şans vermesi çok önemli.

UMARIM DİĞER TAKIMLAR DA AYNISINI YAPAR

"Şunu söylemek istiyorlar bizim kapımız her zaman gençlere açık. İyi isen, çok çalışırsan yukarıya çıkma şansın var demek istemişler. Bence de çok doğru bir karar bu. Umarım diğer takımlarda Galatasaray gibi bu tür genç oyunculara A Takımının kapısını açar. Mustafa Kapı figürü gençlerin A takıma çıkma kapısını açacak"

"SAKIN ŞIMARMA MUSTAFA"

Sergen Yalçın, 14 yaşındaki gence nasihatta bulunmayı da ihmal etmeyerek; "Sakın şımarma, çok çalış, yeteneklerinle yetinme ve kendini geliştir" mesajını yolladı.

G.SARAY'IN KADROSU KALİTELİ

Öte yandan Galatasaray'daki sakatlıkları da değerlendiren Sergen Yalçın, "Sakatlıkların takımı etkilemesi muhtemeldir. Sonuçta özellikle Sneijder çok önemli bir oyuncu ama Galatasaray bu sene iyi bir kadro kurdu" dedi.

"BRUMA ÇOK KOLAY GİDİYOR"

Özellikle Bruma rakip kaleye çok kolay gidebilen bir isim. Top ayağına geldiğinde tribünleri heyecanlandıran bir isim.

EREN DERDİYOK MÜCADELE EDERSE...

Eren Derdiyok da önemli bir isim. Ceza sahası içinde topa çok iyi vuran bir oyuncu. Sadece biraz daha mücadele gücü yüksek olursa çok daha iyi olacak.

TÜRKİYE İÇİN ÇOK İYİLER

"Yasin, Bruma ve Eren Derdiyok üçlüsü Türkiye Ligleri için çok iyiler bence"

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;