Totti'ye bir övgü de Hagi'den

Totti'ye bir övgü de Hagi'den
20.4.2017 - 23:33

Rumen futbol adamı, Roma efsanesinin futbolu bıraksa dahi spor camiasında kalması gerektiğini söyledi.

Romanya futbol tarihinin en büyük isimlerinden Gheorghe Hagi, sezon sonunda futbolu bırakması gündemde olan Roma efsanesi Francesco Totti'ye övgüler yağdırdı.

40 yaşındaki oyuncunun bir rol model olduğunu belirten Hagi, "Totti sıradışı bir futbolcu. Tüm gençlere futbol sevgisinin nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Bu yönüyle kendisi idol bir isim." dedi.

Şu an ülkesinde FC Viitorul takımını çalıştıran Rumen futbol adamı, Totti'nin de benzer bir yol izlemesi gerektiği görüşünde. Futbolculuk kariyerine nokta koysa dahi Totti'nin futbol dünyasından kopmaması gerektiğini ifade eden Hagi, "Bugün nasıl ki sahada bir lider ise ileride de başkalarını lider olmaları için eğitmeli. Totti futbol oynamayı bıraksa da başkalarının oynamasına katkı sağlamalı ve yeni Totti'leri Roma'ya kazandırmalı." ifadelerini kullandı.

Bu sezon Roma formasıyla 24 resmi maça çıkan Francesco Totti, takımına 3 gol ve 7 asistlik katkı sağladı.

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;