UEFA'dan Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye iyi haber!

UEFA'dan Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye iyi haber!
14.6.2018 - 00:59

UEFA`dan Beşiktaş ve Fenerbahçe`ye müjdeli haber geldi.

Galatasaray`a para cezası veren UEFA, Beşiktaş ve Fenerbahçe`ye ise ceza vermedi.

UEFA`dan yapılan açıklamada Beşiktaş`ın Financial Fair -Play şartlarını yerine getirdiği Fenerbahçe`nin ise kısmi olarak yerine getirdiği açıklandı.

Öte yandan UEFA Trabzonspor`un da şartları yerine getirdiğini ve herhangi bir ceza verilmeyeceğini açıkladı.

Fenerbahçe`den açıklamaUEFA, Fenerbahçe`nin 2017-2018 sezonunda finansal fair-play kurallarına kısmen uyduğunu açıklamasının ardından sarı-lacivertli kulüp, konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu`na (KAP) açıklama yaptı. Fenerbahçe`nin KAP`a yaptığı açıklama şöyle:

"UEFA tarafından şirketimizde yapılan incelemelerle ilgili yapılan açıklama aşağıdaki gibidir: UEFA CFCB (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu) İnceleme Dairesi`nin yaptığı çalışmalar sonunda, Fenerbahçe Spor Kulübü`nün 2017/18 sezonunda belirlenen hedefleri kısmen yerine getirdiği sonucuna varmıştır. Sonuç olarak, transfer kısıtlamaları ve A Listesinde yer alan oyuncu sayısının sınırlandırılması gibi öngörülen koşullu sportif önlemler kaldırılmayacak ve 2018/19 sezonunda uygulanmaya devam edecektir. Varsa, anlaşmada belirtildiği şekilde ek mali kesintiler yapılacaktır. Anlaşma rejimi, en başta öngörüldüğü üzere, Fenerbahçe SK için 2019 / 20 sezonu sonuna kadar uygulanmaya devam edecektir."

 

 

 

SPOR HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;