Spor
  • 17.9.2021 14:48

Stefan Kuntz'un sözleşmesi feshedildi! Türkiye'ye geliyor...

Almanya Futbol Federasyonu, Türk Milli Takımı ile anlaşması halinde Stefan Kuntz'un sözleşmesinin feshedilmesine karar verildiğini açıkladı. Stefan Kuntz'un önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

Almanya Futbol Federasyonu, Stefan Kuntz'un Türkiye'de çalışabilmesi için mevcut sözleşmesinin son verilmesine karar verildiğini resmen duyurdu.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, "U21 Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un Türkiye'de çalışabilmesi için mevcut sözleşmesinin son verilmesine karar verilmiştir. Stefan Kuntz'un Alman U21 milli takımındaki başarıları ve Türkiye ile olan özel ilişkisi nedeniyle DFB, bu anlaşmayı engellemek istemedi. Bu adım Türk ve Alman futbolu arasındaki dostluğun da bir ifadesidir." ifadeleri kullanıldı.

KUNTZ İLE 3 YILLIK ANLAŞMA

A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un Almanya'da yaptığı görüşmeler sonucunda Türkiye'ye gelen ve Riva'da prensipte el sıkışılan Alman çalıştırıcı, ülkesindeki prosedürleri tamamlamak için Almanya'ya geri dönmüştü.

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi ile 3 yıllığına el sıkışan Stefan Kuntz'un önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

SOSYAL MEDYADAN DOĞRULAMIŞTI

A Milli Takım'da teknik direktörlük için düşünülen ve dün TFF'nin milli takımdan sorumlu yeni yöneticisi Hamit Altıntop'la görüşme gerçekleştiren Stefan Kuntz, sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı.

Alman teknik adam, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "TFF'nin davetlisi olarak İstanbul'daydım ancak şu an için bir anlaşma haberi yok." ifadelerini kullanmıştı.


 

İLGİLİ HABERLER