Gündem
  • 24.4.2019 12:43

Süleyman Soylu şehit cenazeleriyle ilgili kararını savundu

Daha önce şehit cenazelerine CHP'lilerin alınmaması yönünde talimat verdiği hatırlatan Bakan Soylu, "Ben bir tedbir ortaya koydum." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz yıl CHP'lilerin şehit cenazesine alınamaması yönünde talimat verdiğini açıklamıştı.

"VALİLERE TALİMAT GÖNDERDİM"

Bakan Soylu, "Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim: 'CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar." ifadelerini kullanmıştı.

GEÇMİŞTEKİ AÇIKLAMASINI HATIRLATTI

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı sonrası konuşan Bakan Soylu, geçmişte söylediği söyleri hatırlattı.

"BEN BİR TEDBİR ORTAYA KOYDUM"

Bakan Soylu, "Ben bir tedbir ortaya koydum ve bu tedbirin ne kadar doğru bir tedbir olduğu çok net bir şekilde anlaşılmıştır." dedi.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    OSLO'da PKK lılarla oturanları , Dolmabahçe'de PKK nın siyasi kolu olan HDP ile oy devşirmek için iş tutan A KA PARTİLİ Bakanları ve onlara talimat veren AKP genel Başkanına da şehit cenazelerine almayın diye niye talimat vermedin sen AKP li olarak niye o cenazelere hangi yüzle katılıyorsun o gelen şehitleri sizin açılımınızın bonusları çok puan toplamışsınız başka düşman aramayta gerek yok aferin size.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER