Gündem
  • 20.8.2019 10:54

Süleyman Soylu'dan kayyum açıklaması

Terör bağlantısı olduğu için görevden alınan HDP'li başkanlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,"Milletin oyları teröre istismar edilmemeli" dedi.

HDP’li 3 belediye başkanının görevden alınması ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Canlı yayında konuşan Süleyman Soylu şunları söyledi;

MİLLETİN OYLARI İSTİSMAR EDİLMEMELİ

"Süreç şu anda devam ediyor. Milletin verdiği temiz oylar terör örgütüne istismar edilmemeli. Bizim devlet olarak görevimiz budur. Bundan yoksun kalırsak ne demokrasi ne devlet ne hukuk kalır

BAŞKA TÜRLÜ YORUMLAMAK KÖR VE SAĞIR OLMAK DEMEKTİR

Türkiye belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı. Buna kurallar anayasa belediye kanunları süreç bir cevap verdi bir daha bunu tekrarlamayın dedi. Fakat milletin helal oylarına milletin temiz oylarına leke sürmektedirler. Bunu başka türlü yorumlamak yaşadıklarımıza kör ve sağır olmak demektir. 

MÜSAMAHA GÖSTERMEMİZİ BEKLEYENLER YANILIR

Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenler, elbette ki büyük bir hata işlemektedir. Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılırlar. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oyları ile belediyelerde merkez haline getirmek isteyenlere çalışanlara da devletin kuralların, hukukun ve anayasanın sessiz kalmasını beklemek de son derece yanlıştır."

 

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Soylu sahip çıkmasa Türk Bayrağını indirenlere ödül verecek bu Chp liler Soylu olmasa Pkk liları 249 teröristi işe aldı diye karakoyun chp liler zil takıp oynayacaklar. Soylu olmasa Belediye parasını ve imkanlarını Pkk ya aktaranları Bağrınabasacak kara Chp

  • - CUMHUR

    Soylunun özürü kabahatinden büyük neymiş onların TC bayrağına tahammülü yokmuş; Devletlerin bayrağı olur çapulcuların değil ulan siz pkk dan oy devşireceğim diye TC yi devleti ortadan kaldırdınız şimdi bayrak üzerinden geyik yapıyorsunuz ; görevden alınan belediyelerde halen TC yazılı Yozgat belediyesinin kapısında TC yazmıyor.

  • - CUMHUR

    Bende burada iddia ediyorum Süleyman Soylu FETÖ borsasına giren hainleri koruyup kolluyor yerine derhal kayyum atansın desem doğru olur mu olmaz, hukuk devletinde buna mahkemeler karar verir onlar kayyum atar.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER