Gündem
  • 14.6.2019 21:18

Suudi Bakandan PKK'ya alçak talep

Suudi Arabistan'ın Körfez İlişkileri Bakanı Tamer El Sabhan, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeleri ziyaret ederek, bir araya geldiği Arap aşiretlerinin temsilcilerinden terör örgütüne destek vermelerini istedi.

Suudi Bakandan terör örgütü YPG/PKK'ya destek talebi

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, El Sabhan, ABD'nin DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon nezdindeki temsilcisi William Robak ile YPG/PKK işgalindeki bölgelere ziyaret gerçekleştirdi.

Suudi Bakan Arap aşiretlerinden YPG'ye destek vermelerini istedi

Suudi Bakan, Deyrizor ilinin doğusundaki El Ömer Petrol sahasında Arap aşiretlerinin temsilcileri ile de bir araya geldi.

Toplantıda, terör örgütü DEAŞ'a karşı sözde mücadeleye ve bölgedeki Araplara yardım sözünde bulunan El Sabhan, karşılığında terör örgütü YPG/PKK'ya destek istedi.

Kaynaklar, El Sabhan'ın ayrıca, Türkiye ve Katar ile yakınlaşmamaları konusunda aşiretleri uyardığını belirtti.

Bakan El Sabhan, daha önce de terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelere ziyaretlerde bulunmuştu.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Yorumlar (1)

  • - ASABİ

    BU İKTİDAR SAYESİNDE YERYÜZÜNDE DEVLETİMİZİ DÜRÜST, MERT VE DE GÜVENİLİR OLARAK GÖREN HİÇBİR ÜLKE KALMADI. İYİCE YALNIZ KALDIK. RUSYA VE İRAN'NDAN ÇIKARIMIZ OLMASA? ORTADOĞU'DA IŞİD'İ DESTEKLEYİP, SAHİP ÇIKAN OLARAK SUÇLANAN TEK ÜLKE TÜRKİYE KALDI. DÜNYANIN GÖZÜNDE EN AZILI AŞIRI DİNCİ TERÖR ÖRGÜTÜNE HER TÜRLÜĞÜ YARDIMI, DESTEĞİ SAĞLAYAN TERÖR DESTEKÇİSİ ÜLKE OLARAK SUÇLANIR OLDUK. PKK VE YPG'LİLERİTERÖRİST GÖREN SUUDİLER BİLE, EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİ OLDU.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER