Gündem
  • 23.1.2020 20:43

Takkeli asker Kemalist yobazları çıldırttı

Görüntüler geçtiğimiz senenin Ramazan ayına ait. Ramazan bayramını askerler ile kılan komuta kademesi, askerlerle caminin eçirisinde tek tek tokalaşarak bayramlaştı. O askerlerden birisinin başında takke vardı.
İşte o takkeli asker Kemalist Yobazların çıldırmasına yol açtı.
Geçtiğimiz yılın fotoğrafını bugünmüş gibi paylaşan İYİ Partili Aytun Çıray'a öfke yağmuru geldi.
Sosyal medyada özellikle İYİ Parti'ye oy veren ve takkelerinden taviz vermeyen Süleymancılara da büyük tepki vardı.

Takkeli askeri gören gerici Aytun Çıray nerede yaşadığını unuttu!..

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ramazan Bayramı'nda namaz sonrası Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile başındaki takkeyle tokalaşan askeri görünce Müslüman memleketinde yaşadığını unuttu!.. Gerici Çıray'a tepkiler çığ gibi büyüdü.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul'da Milli Savunma Üniversitesi'nde (MSÜ) "Din İstismarı" konulu konferans verdi. Konferansa, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu ile İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı da katıldı.

Kurmay eğitimi alan subaylar ile üniversitenin idari ve akademik kadrosuna hitap eden Erbaş, din istismarının dine dair kavramları ve değerleri kullanarak insanları etkileyip, maddi veya manevi çıkar elde etmek olduğunu söyledi. Din istismarının temel nedeninin, kişi ya da grupların, gayri meşru hedef ve yöntemlerini meşru göstermek için dinin bu gücünden yararlanma amacı olduğunu ifade eden Erbaş, FETÖ'nün militanlarını kendi milletine kurşun sıkan mankurtlara dönüştürdüğünü belirtti.

TAKKE İLE BAKAN VE GENELKURMAY BAŞKANI'NI SELAMLADILAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milltevekili Aytun Çıray bir fotoğraf paylaştı. Çıray'ın paylaştığı fotoğrafta üniformalı askerlerin mescit gibi bir yerde  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i selamladığı görülüyor.

Çıray Twitter hesabından, "Eğer bu asker Türk askeri ise başında talimatnamelerde olmayan bir başlıkla (takke, fötr, kipa vs vs.) komutanlarının selâmlanmayacağını bilmesi gerekirdi." diyerek Milli Savunma Bakanlığı'nı ve Genelkurmay Başkanlığı'nı etiketledi.

İşte Çıray'ın paylaştığı o fotoğraf:

İLGİLİ HABERLER