Spor
  • 31.3.2015 00:28

Tanju Çolak: Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı

Muhittin Boşat, Haluk Yürekli, Engin Verel ve Tanju Çolak'ın yer aldığı programda gündemde Fatih Terim ve Rıdvan Dilmen vardı.

Efsane futbolcu Tanju Çolak eski defterleri açarken, 'torpil' konusunda sert sözler kullandı.

"Rıdvan yanımda ağladı" 
Tanju Çolak, Ümit Milli Takıma Fatih Terim'in milli takıma ikinci kez gelişinde Rıdvan Dilmen'in geleceğini ancak son anda torpille başka ismin geldiğini iddia ederken, "Fatih Terim'in yıllarca peşinde koştum.Fiorentina'dayken mektup yazdım. Can Çobanoğlu aracılığıyla yardımcısı olmak istediğimi söyledim. Bana geri dönmedi. Araya adam koydum. Bana cevap bile vermedi. Görmezden geldi. Birgün Rıdvan'ı Ümit Milli takım teknik direktörlüğü için aradılar. Ataköy'de Rıdvan ile birlikteydik. Olimpiyat evinde basın toplantısı düzenlendi. Orada Rıdvan'ı eleyip başka birini teknik direktör yaptılar. Rıdvan yanımda ağladı. Rıdvan'ın yerine gelen adam torpille geldi. Sonradan ben Cemal Aydın'ı devreye sokarak A2 Milli takımı teknik direktörü oldum."

"Onlar torpille gelmedi mi?" 
"Ben A2 Milli takımı teknik direktörü olduğumda Oğuz Çetin ve Metin Tekin, Fatih Terim'in yardımcılarıydı. Antep'e ya da başka bir Anaolu kentine futbolcu izlemek için gitmek istiyorum ama bu isteğimi Oğuz'a söylüyordum. Hiçbir futbolcuyu izlememe izin verilmedi. Terim benimle muhattap olmadı. Birgün beni yanına çağırdı. 'Ben sana kızgın ve kırgınım' dedi. Benim torpille geldiğim için kırgın olduğunu söyledi. Ben de kendisine mektup yazdığımı, mesaj attığımı ama bana cevap vermediğini söyledim. Oğuz ve Metin'de odadaydı. 'Oğuz ve Metin de torpille gelmedi mi? Onların benden ne üstünlüğü var. Ben Avrupa gol kralıyım bana niye şans verilmiyor' dedim. Milli takım heyeti olarak bir yere geziye gittiğimizde benden başka herkese bilet alınmıştı ancak bana alınmamıştı. Kendi paramla aynı uçağa biletimi aldım. Beni görünce şok oldular. Arkadaşlarım Metin ve Oğuz bile benimle konuşmadılar. Uçaktan indiğimizde ise herkesi arabayla aldılar. Bineceğim arabada ise Metin Tekin kapıyı kapattı ve gitti. Beni almadan gittiler. Ünal Karaman aynı görevde benden önce 40 bin lira maaş alıyordu. Bana 9 bin lira verdiler. Ama benim için para önemli değildi. Sonunda istifa ettim. Cemal Aydın'ı arayarak olayları anlattım ve istifa ettim. İki günlük sürede ise onlardan intikamımı aldım ama bunları burada anlatmayacağım."

eurosport

İLGİLİ HABERLER