Gündem
  • 15.1.2015 12:13

"Tayyip Erdoğan'ı uluslararası güçler devirecek"

2013'te bir grup STK temsilcisiyle Ankara Pursaklar’da bir araya gelen paralel vekil İdris Bal'ın, “Erdoğan öyle ya da böyle gidecek” dediği öğrenildi. AK Parti aleyhine telkinlerde bulunan Bal, "AK Parti ve Erdoğan’ın uluslararası güçlerin de desteğiyle gönderilecek" derken dış güçlerin maşası olduklarını da itiraf etmiş

Dershanelerin kapatılması gündeme gelmeden önce 17 Ağustos 2013 tarihinde bir grup STK temsilcisiyle Ankara Pursaklar'da bir araya gelen İdris Bal, "Erdoğan öyle ya da böyle gidecek" demişti. Toplantıya katılan Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Hitit Akademisi Derneği Başkanı Zekeriya Işık, o toplantıyı ilk kez Yeni Şafak'a anlattı. Işık, toplantıda Bal'ın kendilerine, "Ak Parti'nin daraldığını geniş kesimleri kucaklamadığını arkasındaki iç ve dış desteği kaybettiğini ve öyle ya da böyle AK Parti ve Erdoğan'ın uluslararası güçlerin de desteğiyle gönderileceğinin altını çizdi" şeklinde konuştu.

"ERDOĞANSIZ TÜRKİYE'YE HAZIR OLUN"
Zekeriya Işık, "Bunun için de öyle çok beklenmeyeceğini önümüzdeki süreçte birkaç ay içerisinde bunların olabileceğini kaydetti" dedi. Işık, toplantıda Bal'ın konuşmasında, "Bu durumda Türkiye'nin, muhafazakar çevrelerin Ak Partisiz ve Erdoğansız bir Türkiye'ye hazır olması gerektiğini belirterek adeta bunun için burada olduklarını ifade etmekteydi" ifadelerini kullandığını kaydetti..

TAKVİM

İLGİLİ HABERLER