Gündem
  • 18.6.2019 21:30

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan flaş Mursi açıklaması

İslam alemi Mısır'ın şehit lideri Muhammed Mursi için saf tuttu. Türkiye'nin 81 ilinde de merhum Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde kılınan namazda konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Şerefli bir hayat yaşayan Mursi, şerefi ile vefat etmiştir." dedi.

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Türkiye'nin 81 ilinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camisi'ndeki namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

'Şerefi ile yaşadı, şerefi ile vefat etti'

Başkentteki gıyabi cenaze namazına, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Ankara Valisi Vasip Şahin de katıldı. Namazda konuşan Başkan Şentop, Muhammed Mursi'yi rahmetle andığını belirtirken, " 'Peygamber Efendimiz nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Nasıl ölürsen öyle haşrolunursun.' buyuruyor. Şerefli yaşayan insanlar şerefleri ile ölüyorlar. Muhammed Mursi de şerefiyle yaşamış ve şerefi ile vefat etmiştir." dedi.

 Taha Emre Özdemir  Ankara

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Doğal ölenler ne zamandır şerefi ile ölüyor; şerefi ile ölenler düşmanla çatışarak ölenlerdir Mursi'yi kutsamak şehitlere küfürdür.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER