Gündem
  • 30.1.2018 15:34

TBMM'de 'Afrin' oturumu yapıldı

Zeytin Dalı harekatı hakkında milletvekillerine bilgi veren Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli "Harekatı hemen başlatmasaydık daha ağır bedeller ödeyecektik.Harekata katılan ÖSO'yu terörist olarak tanımlamak cahilliktir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e gerçekleştirdiği "Zeytin Dalı Harekatı" hakkında, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerini bilgilendiriyor.

"Harekat planlandığı gibi başarıyla sürüyor" diyen Bakan Canikli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

Ülkemize yönelik terör tehditi her geçen gün artmaktadır. ABD'nin terör örgütüne verdiği desteği kesmesi için bu konuda ikna etmek için bütün yollar denendi. Ama ne yazık ki ABD bu politikasından vazgeçmedi. Terör örgütünün amacı ülkemizin toprak bütünlüğünü ortadan kaldırmaktır. Zeytin Dalı Harekatı öncesinde Afrin'de yuvalanan terör örgütü tarafından hem Türkiye'ye hem İdlib'deki gözlem noktalarına 700'den fazla saldırı düzenlenmiştir.

Operasyon sınırları güvence altına almak için yapılıyor. Tüm bu nedenlerle Zeytin Dalı Operasyonu ülkemizin toprak bütünlüğünü korumak, sınırları güvence altına almak ve Suriyeli kardeşlerimizin haklarını korumak için yapılmaktadır. Bu en doğal hakkımızdır. Bu mücadelenin şimdi yapılması gerekiyordu. Bu operasyon geçen hafta başlatılmamış olsaydı terör örgütü daha da güçlenecekti. Bu nedenle operasyonun ertelenme imkanı kalmamıştı. Operasyon yapılmasaydı Türkiye çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalacaktı.

TERÖR ÖRGÜTÜ SİVİLLERİ CANLI KALKAN OLARAK KULLANIYOR

arekata katılan ÖSO'yu terörist olarak tanımlamak cahilliktir. PKK/PYD'ye terörist diyemeyenler ÖSO'ya terörist diyor. Şu ana kadar sivil zaiyatı olmamıştır.Sivil zaiyatı gözetilmeseydi operasyon 15 günde biterdi. Terör örgütü sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya başladı. Teröristler tamamen temizlenmeden operasyon bitmeyecek.

TERÖR ÖRGÜTÜ SİVİLLERİ CANLI KALKAN OLARAK KULLANIYOR

Sivil zaiyatı gözetilmeseydi operasyon 15 günde biterdi. Terör örgütü sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya başladı.

İLGİLİ HABERLER