Gündem
  • 10.10.2021 20:09

Tek bir projesini hayata geçiremeyen Mansur Yavaş en çılgın projesini açıkladı

Mansur Yavaş 'en çılgın proje'sini açıkladı! 'Benim en büyük projem...'

'En çılgın projesi' sorulan ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Benim en büyük projem huzur. İnanın huzur olunca her şey oluyor" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Yavaş yönetiminin beş bin üniversite öğrencisinin barınma sorununu çözdüğü bilgisini veren Balbay, Yavaş'ın konuyla ilgili olarak, "Hepimizin yaşadığımız kente, bugünkü ve gelecek kuşaklara borcu var. Bu ülkenin başkentinde yatacak oda bulamayan öğrenci olamaz" yorumunu yaptığını aktardı.

'ALEYHİME TWEETLERİN AZALDIĞINI GÖRÜYORUM'

Yavaş, Belediye Meclisi'nde kendisine yönelik her eleştiriyi ciddiye aldığını belirterek; "Bir olumsuzluk dile getirdiklerinde, ‘Gel, birlikte inceleyelim’ dedim. Zamanla samimiyetimiz ortaya çıktı. Şimdi en azından aleyhime tweet’lerin azaldığını görüyorum" diye konuştu.

YAVAŞ'IN EN ÇILGIN PROJESİ

Mustafa Balbay'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Yavaş, başlangıçta söz verdiği gibi herkese, toplumun tüm kesimlerine eşit davrandığını özellikle vurguluyor. “Bu şehrin insanı, ödediği vergilerden oluşan bütçenin nereye gittiğini bilecek. Bir bölgenin aldığı hizmeti öteki de alacak” diyor.

Moda deyimle 'en çılgın proje' konusunda ezber bozucu bir değerlendirme yaptı:

'Benim en büyük projem huzur. İnanın huzur olunca her şey oluyor. Açıkça söylemek gerekirse bunun başlangıcı Gökçek’ten sonra getirilen Mustafa Tuna dönemidir. Tuna, Gökçek döneminin yanlışlarında ısrar etmedi. Eğriye eğri, doğruya doğru dedi. Benim rehberim de doğru! Doğru olan neyse o. İnsanımız artık yoruldu...'

Yavaş’ın masasında kentin altyapısına ilişkin projelerin yanı sıra pek çok kültür-sanat adımları da var. Bazılarından söz etti. “Ankara bir kültür-sanat şehri olacak” dedi, devam etti:

İLGİLİ HABERLER