Medya
  • 14.5.2020 13:20

Telefonlardan bunalan Yılmaz Özdil izne ayrıldı

Kaçak villasına yıkım kararı çıkan Yılmaz Özdil bunalıma girip izne çıktı!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil Bodrum Bitez’de muhteşem deniz manzaralı villasının bazı bölümlerinin kaçak çıkması ardından yaşadıkları üzerine günlük yazılarını yetiştiremez olduğunu belirterek izne ayrıldığını ifade etti.Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in Bodrum Bitez'de muhteşem manzaralı villasının bir bölümü kaçak çıkmıştı. Özdil'in 142,5 metrekare ofis olarak satın alığı yapıyı ek kaçak inşaatlarla 310 metrekarelik bir villaya çevirdiği anlaşılmıştı. İmar affına başvuran yılmaz Özdil'in yalan beyanda bulunduğu gerekçesiyle villaya aldığı yapı kayıt belgesi de iptal edilmiş ve villanın üzerine kayıtlı olduğu eşi Hülya Özdil hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu.

Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında yaşadığı sıkıntılı günler sebebiyle yazılarını yetiştiremez olduğunu, bu sebeple izne ayrıldığını belirtti. Her gün sabahın erken saatlerinden Bodrum'da ki villayla ilgili telefon üzerine telefon aldığını Türkiye'nin dört bir tarafından arayanların bitmediğini belirten yılmaz Özdil günlük yazısını baskıya yetiştirmekte güçlük çektiğini, bunun imkânsız hale geldiğini belirterek, 'Az biraz izin rica ediyorum' ifadesini kullandı.

Bu arada Yılmaz Özdil'in sarı bası kartı sahibi olmadığı da ortaya çıktı. Gazetecilere seyahat kısıtlaması bulunmamasına rağmen Özdil'in sarı basın kartı bulunmadığı için Bodrum'a gidemediğini belirtmesi de dikkatlerden kaçmadı.
 

İLGİLİ HABERLER