Gündem
 • 14.4.2019 09:45

Temel Karamollaoğlu'ndan yeni 'Camii' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tepki çeken Çamlıca Camii açıklamalarına ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. Karamollaoğlu, "Bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele camii meselesi değil"dedi.

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından, "Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AK Parti’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir." açıklamasını yaptı.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından şunlar kaydetti:

"Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AK Parti’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Fakat algılarla artık bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama, söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor. Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir. Asıl itibar; ahlakımızadır, adaletimizedir. Ahlakımızla, adaletimizle gösteremediğimiz inancımızı, çok büyük mabetler inşa ederek nasıl gösterebiliriz? İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları değil."

Yorumlar (4)

 • - tmm

  temel dede temelden çatıya haklı

 • - Yiğitler

  Türkiyede emevi islamı var Ebu Bekir in ve hz Ömer in sarayı yoktu. Muaviye Şamsa oturuyordu ve kostantin saraylarına özenerek kendine saraylar yapti. Hz peygamberin damadini torunlarini katleden emevi muaviye hanedanı dinide tepe takla çevirdi. Birçok uydurma hadisler ortaya çıktı ve kuran dan çok bu hadislerle amel etmeye dindarlar yonlendirildi... Kısacası dağılın beyler Temel Kaeamollaoğlu haklı....

 • - CUMHUR

  İsraf camide yapılıyorsa bu katmerli günahlar arasındadır; sözde müslümanlar bunu idrak edemez

 • - CUMHUR

  Mesele Cami karşıtlığı değildir şeytanlar böyle bir hamle ile israfın üstünü örtemez; günah olan israftır israf camide Allah'ın evinde yapılması onu aklamaz günahı artırır zira israfı kul yapıyor vakit namazlarına icazet etmeyen imam hatipte dini akide dersi okutulurken topa kaçan sözde müslümanlar bunu idrak edemez onlar fitne ve fesatla ortamı idare eder.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER