Gündem
  • 12.6.2019 00:44

Temel Karamollaoğlu'nun iftirası belgelendi

Karamollaoğlu'nun pasaport iddiasına yanıt!

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İsmimin başına 'terör' ifadesi eklenerek pasaportum iptal edildi." dedi. Ancak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü iddiaları yalanlayarak pasaportun aktif olduğunu duyurdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, pasaportunun iptal edildiğini açıkladı. Halk TV'de programa katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir süre önce yurt dışında çıkmak için pasaportunu yenilemek üzere nüfus müdürlüğüne gittiğini ancak kendisine pasaport verilmediğini, gerekçe olarak isminin terörle iltisaklı isimler arasında göründüğünün söylendiğini açıkladı.

Karamollaoğlu, "İsmimin başına 'terör' ifadesi eklenerek pasaportum iptal edildi."ifadelerini kullandı.

PASAPORTU AKTİF

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na verilen diplomatik pasaportunun aktif olduğu bildirildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'na pasaport verilmediği iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada, "Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 6 Temmuz 2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13 Temmuz 2018-10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli diplomatik pasaport düzenlendiği, 12 Temmuz 2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir." ifadesine yer verildi.

Yorumlar (1)

  • - Vatandaş

    Adam geçmişte olandan bahsediyor. Nüfus müdürlüğü mevcut zamanla cevap veriyor. Karamollaoğlu pasaport alamadım demiyor böyle bir sorun vardı çözüldü diyor. Ama bu konuyu haber yapanlar çarpıtıyor. Pasaport iptalleri ile ilgili uygulamaları bilmiyormuş gibi davranmayın.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER