Gündem
  • 10.4.2021 10:31

Temel kazarken 21 binanın temelini kaydırıp 8'ini çökerten müteahhit gözaltında

Yaptıkları kazı ile 21 binanın temelini kaydıran, 8 apartmanı çökme noktasına getiren müteahhit ve kepçe operatörü gözaltına alındı.
Geceyarısı Ankara'da korkuya neden olan olayla ilgili İçişleri Bakanı Soylu, olay yerine geldi ve rezaleti gözüyle gördü.

Bakan Soylu açıklaadı: Mektep Sokak'taki inşaatın müteahhidi ile kepçe operatörü gözaltına alındı

Ankara Çankaya'da 21 bina gece yarısı tahliye edildi - Son dakika haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankaya'da inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde boşluk oluşan, istinat duvarının bir kısmı yıkılan ve çökme tehlikesi olan 8 katlı binanın çevresinde incelemeler yaptı.

Bakan Soylu ve Ankara Valisi Vasip Şahin, İleri Mahallesi Mektep Sokak'ta yakın zamanda yapımına başlanan inşaat çalışmaları sırasında yan tarafında bulunan Altay Sokak'taki 8 katlı binanın istinat duvarının bir kısmının yıkılması ve temelinde boşluk oluşmasıyla çökme tehlikesi yaşanan bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u da telefonla arayarak olayla ilgili kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Ankara'da, temeli kayan apartman nedeniyle 21 bina boşaltıldı - Güncel  Haberler Milliyet

Öte yandan Mektep Sokak'taki inşaatın müteahhidi ile kepçe operatörünün gözaltına alındığı öğrenildi.

Son dakika haberler... Ankara'da 21 bina tahliye edildi! Bakan Soylu ve  Vali Şahin bölgeye gitti...

8 katlı bina boşaltılmıştı

İleri Mahallesi Mektep Sokak'ta yakın zamanda yapımına başlanan inşaat çalışmaları sırasında yan tarafında bulunan Altay Sokak'taki 8 katlı binanın istinat duvarının bir kısmının yıkılması ve temelinde boşluk oluşmasıyla çökme tehlikesi meydana gelmişti.

İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, yıkılma tehlikesine karşı çevrede geniş güvenlik önlemi alarak, çökme tehlikesi bulunan bina ile tedbir amaçlı bölgedeki 21 binada oturanları tahliye etmişti.

Konaklayacak yeri bulunmayan mahalle sakinleri, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin misafirhanelerine yönlendirilmişti. Misafirhanelere gitmek istemeyenlerin bekleyişi devam ediyor. Burada bekleyenlere ve ekiplere çorba ikramında bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER