Spor
  • 29.9.2018 11:18

Terim hangi futbolcusunu tebrik etti

Fatih Terim maç sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Önemli olan 3 puan" diyen Terim, "On veya üstü pozisyonumuz var. Uzaktan da değil, 18'in ve altıpasın içinde net pozisyonlar. Zaman zaman hafif kalp çarpıntılı, heyecanlı ve isyanlı anlar geçirdik. Sonuçta 3 puan önemli." diye konuştu.

"FEGHOULİ'NİN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM"

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, bu sezon ilk kez ilk 11'de forma giyen Sofiane Feghouli'nin performansından memnun olduğunu söyledi.

Cezayirli futbolcunun performansını değerlendiren Terim, "Her oyuncu ocak ve temmuz ayına kadar bizim için çok değerli. Feghouli, oynamadığı için kondisyonunda sıkıntı olabilir. Belli zaman sonra yorulduğu için içeri aldım. Kenarda da Rodrigues ile Onyekuru'nun yerini değiştirdim. Bence o da doğru oldu. Rodrigues'e tedbir almışlardı. İkisi de rahatladı. Feghouli'yi korumaya aldım. Çıkma zamanlaması da doğruydu. Her şeye rağmen uzun bir süre sonra performansından memnunum." şeklinde görüş belirtti.

Tüm oyuncuların hazır olması gerektiğini aktaran Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Feghouli'nin şahsında, bütün oyuncularımızın hazır olmasını istiyorum. Çok geniş bir kadromuz yok. Bazı yerlerde sıkıntımız da açık. Herkesi hazır tutarsak, hiç olmazsa bazı mevkilerdeki sıkıntıları aşabiliriz. Galatasaray 3-0 kaybetmişse, bu eleştirilmelidir ama oyuncu bazında eleştirmek bana mantıklı gelmiyor. Bir basın mensubu, 'Bu niye yok, bu niye var?' diye nasıl söyler. Oynamamasının bir sebebi vardır. Bizim hiç kimseyi kenara koyacak bir durumumuz yok. Herkesi kazanmak zorundayız. Yarın veya daha sonra, Eren'den sonra ne yapabilirim diye yine deneyeceğim. Eren olmadan birşey yapmak zorundayız. Ben de bir yerde denemeden bilemem. Koyduğumuz arkadaşların orada oynadıkları maçlar var. O zaman Maicon'u santrfora koyayım. Eren'in arka adalesi sıkıntılı. Yarın sabah bakacağız."

Gol vuruşlarındaki etkisizlikleriyle ilgili ise Terim, "Gol vuruşu muhakkak önemlidir. Daha zorlarını yapıp, kolay olanı yapamadık. Rodrigues'in penaltı kaçırmaktan dolayı bir an önce gol atma isteği vardı. Halbuki onu suçlu görmedik. Penaltı kaçırmaya da alışkınız. Son 5 penaltıdan 4'ünü kaçırmışız. Ndiaye, Emre ve Feghouli'yle birçok pozisyona girdik. Pozisyona girelim, olmasın. Sonunda olur." değerlendirmesinde bulundu.

Oyunda kopukluklar yaşadıklarını aktaran Fatih Terim, "İstikrarı sağlamam lazım. Oyunda kopukluklar yaşıyoruz. En üzüldüğüm şey de olağanüstü bir maçtan sonra olağanüstü kötü skor olması. 'Aldık başımızı gidiyoruz.' derken istikrarsız bir sonuç oldu. Takımım istikrarı yakalamalı." diye konuştu.

"ÖMER BAYRAM'DAN ÇOK MEMNUNUM"

Fatih Terim, yeni transfer Ömer Bayram'ın performansını överek, "Nagatomo'yu dinlendiriyorsunuz, kendi başına 3 saat idman yapıyor. O kadar istekli bir oyuncu. Ömer Bayram, çok önemli bir oyuncumuz olacağını gösterdi. Kendisini tebrik ediyorum. İlk maçı olmasına rağmen çok uzun yıllardır Galatasaraylı gibi oynadı. Bizle daha da gelişecektir. Ömer'den çok memnunum. Allah göstermesin Nagatomo'ya birşey olursa, gözümüzü kırpmadan koyacağımız bir oyuncumuz var." ifadelerini kullandı.

Türk lirasını koruma amacıyla çıkarılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ardından Kulüpler Birliği Vakfının futbolculara lira üzerinden ödeme yapma kararını değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Varsa adalet herkes için var. İyi irdelemek ve düşünmek lazım. Kanun neyse herkes uyacaktır. Bu ayaküstü cevaplandırılacak soru değil. Hep beraber oturup doğru bir karar almak lazım. Bu tehlikeli bir noktaya da gidebilir. Dikkatle irdelenmesi lazım. Bu bir takım oyunu." şeklinde konuştu.

Galatasaray taraftarının iyi bir atmosfer oluşturduğunu aktaran Fatih Terim, ölüm yıldönümü olan olan ultrAslan'ın kurucularından Alpaslan Dikmen'i andı.

Terim, maç sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden sarı-kırmızılı taraftar Burhan Kütüklüoğlu için de başsağlığı diledi.

İLGİLİ HABERLER