Spor
  • 3.8.2009 15:35

TERİM'DEN ELANO VE SANTOS YORUMU

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray'ın Elano, Fenerbahçe'nin Dos Santos transferinden mutlu olduğunu söyledi. Milli Takım'ın inançla, hırsla ve inatla Dünya Kupasına gitmek için savaşacağını iddiade etti.

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında aldıkları sonuçları değerlendirdiği Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programında, "Galatasaray ve Fenerbahçe güzel sonuçlar aldılar. İki takım bu turları zaten geçmeliler. Takımları ciddiyetleri için tebrik etmek gerekiyor. Bu her maç için çok önemli. Rövanş maçlarını da kazanırlar." yorumunu yaptı.

Galatasaray'ın Elano Blumer, Fenerbahçe'nin Dos Santos gibi Brezilya Milli Takım forması taşıyan oyuncuları kadrolarına katmalarına sevindiğini ifade eden Terim, "Kaliteli milli futbolcuların Türkiye'ye transfer olması herkes gibi beni de mutlu ediyor. Türkiye ligi çok önemli ve kaliteli bir lig ve zaten transferlerinde böyle olması gerekiyor. Bu transferler Türkiye ligi için artı puandır. Elano, Dos Santos önemli isimler ve önemli transferler. Daha da önemlisi uyumlu olmalı ve başarılı olmaları. İnşallah bu süreci çabuk atlatırlar. İddialı ve büyük kulüplerde sabır süresi çok azdır. Bu futbolculara zaman vermek gerekiyor. Yeni bir ülkeye geliyorlar ve her şey farklı." diye konuştu.

AYNI ISRAR VE İNATTAYIZ
Yoğun bir tempoda Dünya Kupası Grup Eleme maçlarına hazırlandıklarının altını çizen Terim, sözlerine şöyle devam etti;

"2010 yılında Güney Afrika'da yapılacak Dünya Kupası'na gitmek için aynı inanç, ısrar ve inattayız. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Takımımız sakatların çok olduğu dönemde bile gösterdiği performansla bizi umutlandırdı. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu sakatlıklar olmaz. İspanya maçlarında bunun acısını yaşadık diye düşünüyorum. Çok önemli yerlerde çok önemli eksiklerimiz oldu. İstikrarlı kadromuzu sakatlıklar nedeniyle bir türlü oluşturamamak bizim için dezavantajdı. Bütün bunlara rağmen normal takımımızı oluşturur ve sakatlıklardan kurtulursak evelallah inancımız, iyi oyunumuz ve pes etmeme anlayışımızla Güney Afrika'ya gideceğiz."

İLGİLİ HABERLER