Gündem
  • 15.5.2019 10:01

Teröristlerin ortak adayı İmamoğlu

Haçlı Batı ve terör örgütleri CHP’nin ‘proje adayı’ Ekrem İmamoğlu etrafında kenetlendi. İmamoğlu’na, FETÖ ve PKK başta olmak üzere birçok marjinal sol örgütlerden de peşi peşine destek açıklamaları geldi. PKK’lı elebaşları “23 Haziran’da CHP adayına destek vereceğiz. Bizi unutmasın” derken FETÖ’cüler de desteklerini tekrarladı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenileme kararı sonrası CHP’nin şaibeli adayı Ekrem İmamoğlu’na terör örgütlerinden peşi sıra destek açıklaması geliyor. FETÖve PKK’nın önemli isimlerinin desteğini arkasına alan İmamoğlu’na, terör pratiği olan marjinal sol partiler de CHP’nin kuklası lehine çalışmalar yürütüyor. Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, Bese Hozat,Karayılan">Murat Karayılan ve Cemil Bayık, 23 Haziran’da İmamoğlu’na destek vereceklerini açıklarken, FETÖ’cü hainler de özellikle sosyal medya üzerinden İmamoğlu adına reklam çalışması yürütüyor. Terör örgütlerinin destek açıklamaları karşısında ‘sessizliğe bürünen’ İmamoğlu’nun bu tavrı kamuoyunda tepki çekiyor.

HDP’nin çizgisine geldiler

15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut, CHP’nin HDP ile bir araya geldiğini belirterek, “CHP’yi yönetenler HDP’nin çizgisine geldiler. Bu çok üzücü bir şey. Bunun vebalini ödeyemezler. Ulusalcı olan CHP’lilerin bunu görmesi lazım. 15 Temmuz’da bedel ödedik. Üzerinden çok zaman geçmedi. ‘FETÖ’cülerden gelen desteği istemiyoruz’ diyemiyorlar” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun darbecilerle kol kola yürümesini hazmedemediklerini kaydeden Bulut, “FETÖ’cüler CHP’de hakimiyet kurmuş. Tut birini vur ötekine haline gelmiş, izler birbirine karışmış. Kılıçdaroğlu’nun darbecilerle kol kola olması, ya da kurmaylarının kol kola yürümesi bizi üzüyor” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun takiyye yaptığını vurgulayan Bulut, “İmamoğlu iyi polisi oynuyor. Öteki taraftan ise, İl Başkanları Kandil’den aldığı emirleri açıklamaya çalışıyor. Devlete suikast yapabilmek için bilgi sızdırmaya çalışıyorlar. Biz bunları FETÖ’den gördük. Yeni çetelere fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kimin adayı belli değil

Gazeteci-yazar Murat Özer de CHP’nin büyük bir dönüşüm yaşadığını belirterek, “FETÖ ve PKK’dan İmamoğlu’na destek açıklaması geliyor. Fakat CHP’nin adayı tepki göstermiyor. Bu akıl alır gibi değil. Kimin adayı belli değil. Kendileri ulusalcı ve vatansever olarak gören bu zihniyet şu anda PKK’nın ya da FETÖ’nün apaçık destek vermesinden hiç rahatsız olmuyor” dedi. CHP’nin marjinal sol örgütlere payanda olduğunu kaydeden Özer, “PKK, CHP ile adeta bütünleşmiş durumda. Türkiye’nin ana muhalefeti marjinal hale gelmiş. Terörle milleti esir almaya çalışmış gruplarla bir araya gelmiş. Ne İmamoğlu ne de diğer CHP’liler de ‘biz sizin oyunuzu istemiyoruz’ diyemiyorlar” ifadelerini kullandı.


HARUN SEKMEN

YENİ AKİT

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Açılım kepazeliğinden sonra papucu dama atılan teröristler; benim düşmanımın rakibi benim dostumdur diyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER