Spor
  • 26.2.2020 23:38

TFF Başkanı Özdemir'den 'koronavirüs' açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, koronavirüs salgınıyla ilgili konuştu. Özdemir, "Nerede tehlike varsa orada duracağız" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs salgınının Avrupa'da etkili olmasıyla ilgili, "Avrupa Futbol Şampiyonası yapılsın yapılmasın diye konuşmalar var. Bu yalnız Türkiye'yi etkileyen bir olay değil" dedi.

Milliyet ve İzmir Ticaret Odası Buluşması etkinliğinde açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Özdemir, koronavirüs nedeniyle İtalya'da geçen hafta sonu 3 maçın oynanmadığını belirterek, "Bazı maçların seyircisiz oynanma kararı alındı. Avrupa Futbol Şampiyonası yapılsın ya da yapılmasın diye konuşmalar var. Bu yalnız Türkiye'yi etkileyen bir olay değil. Makedonya'da bir vaka olmuş ama çok şükür şu anda çok iyi tedbirler alındı. İran seferlerimiz tamamen durdu şu anda. Nerede tehlike varsa orada duracağız" diye konuştu.

Özdemir, İzmir'in Türk futbolu için önemli olduğunu belirterek, Altınordu'nun altyapıda "başarılı" işler yaptığını, Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil'le önemli bir ivme yakaladığını, TFF 3. Lig'e düşen Altay'ın da TFF 1. Lig'e kadar yükseldiğini söyledi.

İzmir takımlarının iyi gidişatlarının sürmesi temennisinde bulunan TFF Başkanı, "İzmirliler bizden mili maç istiyor. Hazırlık maçı olsun, şu olsun bu olsun. Şenol hocayla da konuştum, İzmir'e bir maç vermemiz gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı, İzmir'de en son 11 Şubat 2009'da Fildişi Sahilleri ile oynanan maçta karşı karşıya gelmişti.

İLGİLİ HABERLER