Spor
  • 13.12.2019 08:00

TFF ve MHK Başkanı'nın Ali Koç'la gizli toplantısı resmen doğrulandı

Futbol Federasyonu; TFF dışında Federasyon Başkanı Nihat Özdemir'in odasında yapılan geniş katılımlı görüşmeyi, olayın basına düşmesinden sonra açıkladı.
Özel Ofiste yapılan özel görüşmeye Ali Koç ve bütün ekibi gelirken içeride bir sürpriz isim daha vardı. Son zamanlarda Ali Koç'un sıklıkla yakındığı hakemlerin başı MHK Başkanı Zekeriye Alp'de bu toplantıya katılmıştı.
Sabah Gazetesi Yazarı Erman Toroğlu tarafından ortaya çıkartılan bu gizli görüşme ile alakalı, olay medyaya intikal edene kadar federasyondan bir açıklama yapılmamıştı.
Skandal ortaya çıkıp konu büyüyünce TFF tam de evlere şenlik bir açıklama yaptı.
Yurtdışında oldukları için bu toplantıdan medyaya haber veremediklerini savunan Nihat Özdemir'in ekibi, "Bu görüşme de pek çok kulüp başkanı ile yapılan görüşmelerden farklı değildir. Bu haberin, kamuoyunda, sanki bir takım kollanıyormuş ya da kollanılacakmış algısı oluşturmak için kullanılması üzüntü vericidir."
Açıklamada sıradan bir görüşme olarak bahis edilen toplantıya, hakemlerin başı olan Zekeriya Alp'ın neden katıldığı ve hakemlerin başının bir futbol takımının başkanı ile kritik bir maç öncesi biraraya gelmesinin etik olup olmadığına yönelik bir ifade yer almadı.


TFF'den 'F.Bahçe ile gizli görüşme' açıklaması

TFF'den Başkan Nihat Özdemir'in, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile kendi ofisinde yaptığı görüşme için açıklama yapıldı.

ürkiye Futbol Federasyonu (TFF), başkan Nihat Özdemir'in Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, başkan vekili Semih Özsoy ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp ile görüşmesinin gizli olmadığını açıkladı.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Medyamızda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç ve Semih Özsoy ile MHK Başkanımız Zekeriya Alp'in de bulunmasıyla kendi işyerinde yapmış olduğu toplantı, gizli bir toplantıymış gibi haberler yer almıştır. Sayın başkanımız, bazı yönetim kurulu üyeleri ile UEFA'da önemli bir görüşmede olduğu için konuyla ilgili açıklamanın bugün yapılması uygun görülmüştür." denildi.

Açıklamada, TFF Başkanı'nın herkesle düzenli olarak görüştüğünün altı çizilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bilinmelidir ki, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, kulüp başkanları ve yönetimleri ile düzenli olarak görüşür. Federasyonun ve başkanımızın kapısı, futbol ailesinin içindeki herkese açıktır. Kulüp başkanlarına çeşitli zamanlarda, federasyonumuz ve bağlı kurulların uygulamaları ile ilgili rahatsızlıklarını, istedikleri zaman iletebilecekleri bildirilmiştir. Bu görüşme de pek çok kulüp başkanı ile yapılan görüşmelerden farklı değildir. Bu haberin, kamuoyunda, sanki bir takım kollanıyormuş ya da kollanılacakmış algısı oluşturmak için kullanılması üzüntü vericidir."

 Toplantının gizli olduğu yönündeki iddiaların Türk futboluna bir katkısının olmayacağının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Fenerbahçe Kulübünün değerli temsilcilerinin, başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in yoğunluğu sebebiyle Sayın Özdemir'in ofisinde görüşmelerinin tarafımızca hiç bir mahsuru yoktur. Gizli bir toplantının İstanbul'un merkezinde, pek çok spor adamı ve gazetecinin geldiği bir yerde yapılmayacağını herkes bilir. Bu görüşmeler telefonla da yüz yüze de devamlı olarak her kulüp temsilcisiyle yapılmaktadır. Bu tür art niyetli yaklaşımların Türk futboluna herhangi bir katkısının olmayacağı kanaatindeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi kimle nerede görüştüğü ile değil Türk futbolunun değerini futbol ailesinin kurullarımıza güvenini artırmak, yapılan hataları minimuma indirmek için yaptığı çalışmalar ile değerlendirilmelidir. Bu çalışmalarımız kararlılıkla sürecektir."

İLGİLİ HABERLER