Gündem
  • 6.8.2022 22:15

TOGG'un direksiyonuna geçen Erdoğan Tarihi haberi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilişim Vadisi'nde düzenlenen 'Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli'ye Değer Katanlar Ödül Töreni'ne katılıyor. Erdoğan, ''Türkiye için hayal kuran siz iş insanlarımızı her alanda desteklemeyi sürdüreceğiz. Teknolojik bağımsızlığınızı kazanmadan ne ekonomik ne de siyasi anlamda özgürlüğünüzü tesis edebilirsiniz. Ekonomik büyümesini istikrarlı olarak sürdüren sayılı ülkeler arasındayız. İnsansız hava aracı denilince akla ilk gelen Türkiye oluyor. Türkiye bu alanda önünde sıra olunan ülkeye dönüştü'' açıklamasında bulundu. TOGG'un fabrika açılışının tarihini de veren Erdoğan, ''Ülkemizin vizyon projelerinden Türkiye'nin otomobilini de adım adım hayata geçiriyoruz. 29 Ekim'de TOGG'un fabrikasını açıyoruz. 2023'ün ilk çeyreğinde TOGG'u vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız'' dedi.

TÜRKİYE'NİN İHRACATINI 36 MİLYAR DOLAR'DAN 250 MİLYAR DOLAR'A ÇIKARDIK

Teknolojik bağımsızlığınızı kazanmadan, ne ekonomik ne siyasi anlamda özgürlüğünüzü temin edebilirsiniz. Koronavirüs salgını sürecinde yaşananlar bu gerçeği çarpıcı şekilde ortaya koymuştur. Dünyanın en müreffeh ülkeleri dahi sağlık çalışanları için maske bile bulamadı. Üretimleri durma noktasına geldi. Türkiye olarak bu zorlu süreçte başarılı bir imtihan verdik. Ekonomik hayatın durmasına müsaade etmedik. Türk firmaları hükümetimizin teşvikleri sayesinde başarı çıtasını yukarı taşıdılar. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11'lik büyümeyle G20 ülkeleri arasında 1. sıraya yerleştik. Temmuz ayı ihracatımız 18 milyar dolara ulaştı. 2002 yılında sadece 36 milyar dolar ihracat yapan Türkiye'den 250 milyar dolar ihracat yapan Türkiye'ye geldik.

İnsansız hava aracı denilince akla ilk gelen Türkiye oluyor. Türkiye bu alanda önünde sıra olunan ülkeye dönüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Togg'u test etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli'ye Değer Katanlar Ödül Töreni" için geldiği Gebze Bilişim Vadisi'nde Togg ile test sürüşü yaptı.

Resim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen, ‘Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Resim

Törenin ardından Erdoğan, Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un direksiyonuna geçti.

Bilişim Vadisi'nde aracı kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Togg CEO'su Gürcan Karakaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu eşlik etti.

Resim

Erdoğan'dan Togg paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada Togg'un direksiyonuna geçtiği görüntüleri paylaşarak, "Cennet vatanımızın yollarında... Yerli ve millî" ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER