Spor
  • 27.8.2020 17:41

Trabzonspor F.Bahçe'ye rekor tazminat ödeyecek

Trabzonspor'un "şike davası" başvurusu İsviçre Federal Mahkemesi tarafından reddedildi. Buna göre Trabzonspor Fenerbahçe'ye 17 bin İsviçre frangı tazminat ödeyecek.

Trabzonspor'un "şike davası" ilgili İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada Trabzonspor'un 17 bin İsviçre frangı tazminata mahkum edildiği bildirildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nden yapılan açıklama şöyle:

"FETÖ kumpası olduğu tüm netliğiyle ortaya çıkan ‘Futbolda Sözde Şike Davası’ ile ilgili Trabzonspor Kulübü'nün, Temmuz 2017’de FIFA nezdinde başlatmış olduğu, verilen karar üzerine Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) taşıdığı ve 30.07.2019 tarihinde CAS’ın da yapılan başvuruyu reddetmesi ile Trabzonspor'un bu kez İsviçre Federal Mahkemesi’ne yaptığı itiraz başvurusu, reddedilmiştir.

İsviçre Federal Mahkemesi, büyük önem vererek bu dosyayı ele almış ve normal şartlar altında 3 hakim ile karar vermekte iken bu davada ileri sürülen argümanlar hakkında 5 hakim ile inceleme yaparak karar vermiştir. Yine bu dava geçtiğimiz sene nihayete eren ve spor camiasında Pechstein & Mutu davası olarak bilinen bir diğer önemli dava sonrasında, İsviçre Federal Mahkemesi tarafından bir CAS yargılamasına ilişkin adil yargılanma hakkı bakımından inceleme yapılan ilk dava olmuştur.

Bu bakımdan da önem arz etmekle birlikte sonuç olarak; Trabzonspor tarafından ileri sürülen tüm gerekçeler reddedilmiş ve Trabzonspor tarafından Kulübümüze 17.000.-CHF tutarında tazminat ödenmesine karar verilmiştir.

Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ‘bir kez daha’ tescillenmiştir.

Tüm camiamızın ve spor kamuoyunun bilgisine sunarız."

137 BİN LİRA TAZMİNAT

Şu anki kura bakıldığında 17 bin İsviçre frangı 137 BİN Türk Lirasına denk geliyor.

para.jpg

Kaynak: Ve karar açıklandı! Trabzonspor Fenerbahçe'ye rekor tazminat ödeyecek

İLGİLİ HABERLER