Spor
  • 4.9.2020 09:53

Trabzonspor'a Almanya'dan Sörloth müjdesi

Yeni gelecek transferlerden daha çok Trabzonspor’un taraftarının merak ettiği bir konu var: Sörloth kalacak mı? Geride bıraktığımız sezon sergilediği performansla Avrupa devlerinin radarına giren Norveçli yıldız için son haftalarda özellikle Alman ekibi Leipzig ciddi şekilde devredeydi.

Bundesliga kulübünün profesyonelleri dahi Türkiye’ye gelip görüşmelerde bulunurken, bu transfer hamlesi şimdilik olumsuz sonuçlandı.

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetesi Bild, yaptığı haberde Leipzig’in yüksek fiyat nedeniyle bu transferi askıya aldığını belirtti.

Haberde, bonservis rakamının aşağı çekilemediği ve Leipzig’in listesindeki diğer alternatif forvetlere yöneldiğini vurgulandı.

Yönetimin planı belli

Trabzonspor ile 1 yıl daha kiralık sözleşmesi bulunan Sörloth’un 6 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu var. Ancak bunun kullanılması halinde oyuncunun 9 milyon Euro’ya çıkış maddesi devreye girecek. Yönetimin planı, Kuzeyin Kralı’nı bu sezon takımda tutup, 6 milyon Euro’luk opsiyonunu kullandıktan sonra yeni bir sözleşme yapmak ve bu çıkış maddesini değiştirmek.

Başkan bizzat devrede

Sörloth’un yeni sezona kaldığı yerden başlaması, Trabzonspor’un şampiyonluk hedefi için çok önemli. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun da Norveçli yıldızla bizzat görüşüp, camianın ve taraftarın ona olan güvenini anlattığı öğrenildi. Yönetim, ligin başlamasına yaklaşık 1 hafta kala kesinlikle gol kralı yıldızını kaybetmek istemiyor. Sörloth satılsa dahi ondan gelecek paranın bir kısmıyla aynı seviyede oyuncu bulmanın çok zor olduğu göz önünde tutuluyor. (Fanatik)

İLGİLİ HABERLER