Spor
  • 3.10.2005 01:29

TRABZONSPOR'UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ VAHID HALILHODZIC : "ALINAN MAĞLUBİYET MORALİMİ BOZDU"

Karşılaşma sonrasında yeni teknik direktör Vahid Halilhodziç ve yönetim kurulu üyeleriyle Ali Sami Yen Stadı'nda yaklaşık yarım saat süren bir toplantı yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ ise çıkışta yaptığı açıklamada Halilhodziç'in takım hakkındaki ilk izlenimlerini kendilerine aktardığını söyledi.
Aktuğ, teknik direktör Vahid Halilhodziç'le ilk kez konuşma fırsatı bulduklarını ifade ederek, "Artık profesyonel olan kişiler işlerini yapacak. Karşılaşmayı izleyen yeni hocamız bize şunları söyledi: 'Ben profesyonelim ve işimi yaparım. Ama sahada işini yapmayan futbolcular görürsem ve bu tür futbolcular gördüm. Onlarla devam edemem. İşini yapanlar takımda kalır.' Bizim istediğimiz zaten bu tip bir düşünceydi" diye konuştu.


Karşılaşma öncesinde açılan pankartı futbolu yönetenlerin değerlendirip, bu konuda düşünmesi gerektiğini kaydeden Aktuğ, alınan farklı mağlubiyetle ilgili olarak bordo-mavili takımın kalecisi Tolga'ya yüklenmenin doğru bir davranış olmadığını dile getirerek, "Tolga'yı seviyoruz. Sadece Tolga'ya yüklenmek haksızlık olur. Çok iyi futbolcularımız var. Ama çoğu henüz hazır değil ve takım değiliz. Asıl sıkıntı o" dedi.


Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Vahid Halilhodziç ise fazla bir şey söylemek için henüz çok erken olduğunu vurgulayarak alınan mağlubiyet dolayısıyla moral bozukluğu yaşadığını söyledi.


Trabzonspor Basın Sözcüsü İbrahim Şahin de alınan mağlubiyetten duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "İlk yarıda sahadaki Trabzonspor'u tanıyamadım. Hiç yakışmadı. Taraftarımız için çok üzüldüm" diye konuştu.


Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen hakettikleri bir galibiyet elde ettiklerini ifade ederken, golcü futbolcu Hakan Şükür ise erken buldukları gollerle kendilerine olan güvenlerinin geldiğini , Galatasaray'ın ilerleyen haftalarda da çıkışını sürdüreceğine inandığını söyledi.


Sarı-kırmızılı takımın bir diğer golcüsü Ümit Karan da Perşembe gecesi UEFA Kupası karşılaşmasında Tromso karşısında aldpikinci kalecimiz, hata yaptı, bıkları mağlubiyetin üzüntüsünü atlatmayı bildiklerini vurgularken, Necati Ateş ise alınan galibiyeti hem taraftara hem de yönetime armağan ettiklerini kaydederek, "Ligdeki istikrarımızı sürdürmek istiyorduk. Trabzonspor gibi önemli bir rakibimizden 3 puan almak çok güzel" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER