Medya
  • 19.7.2020 00:24

Trafik kazası geçiren gazeteci Selahattin Duman yoğun bakımda

Gazeteci Selahattin Duman trafik kazası geçirdi, yoğun bakımda tedavi görüyor

İzmir Torbalı’da kaza yapan Duman’ın tedavisi, kırılan iki kolu ve hasar gören aortuna yapılan ameliyatlardan sonra yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Gazeteci Selahattin Duman, İzmir’in Torbalı ilçesinde trafik kazası geçirdi.

Duman, arkadaşı müzisyen, yazar Zülfü Livaneli’nin girişimi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in desteğiyle nakledildiği İzmir’de ameliyat edildikten sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı.

T24’ün aldığı bilgilere göre, deneyimli gazeteci ve yazar Selahattin Duman’ın kullandığı otomobil, 14 Temmuz Salı günü akşam üzeri, Torbalı mevkiinde bir kamyonla çarpıştı. İki kolu kırılan Duman’ın, Torbalı Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk muayenesi ve alınan bilgisayarlı tomografi verilerinde, hayati tehlike doğuran “aort büyümesi” teşhis edildi.

Duman’ın durumu hakkında, yıllarca yönettiği Vatan gazetesinde uzun süre köşe yazan müzisyen, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli’ye de haber verildi. Kazadan haberdar edildikten sonra Torbalı Devlet Hastanesi yetkililerinden bilgi alan Livaneli, daha güvenli bir tıbbi müdahale tavsiyesi üzerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le temas kurdu.

Soyer’in, özel donanımlı bir ambulansla hızla İzmir’e naklini sağladığı Selahattin Duman, 15 Temmuz Çarşamba günü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kolları ve aort damarından ameliyata alındı. Duman’ın tedavisinin, yoğun bakım servisinde sürdüğü ve durumunda iyileşme görüldüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER