Spor
  • 31.8.2011 14:53

''TRANSFERİM, KARİYERİM İÇİN ÖNEMLİ''

İSTANBUL (A.A) - İstanbul'da takım arkadaşları, yöneticiler ve teknik heyet ile vedalaşarak yeni takımına katılacak olan Andre Santos, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.
Arsenal'e transferinin kariyeri açısından önemli bir karar olduğunu ifade eden Brezilyalı futbolcu, ''Ben burada kendimi evimde hissettim. Bu dönem içinde teklif aldım. Bu teklif sonrasında hem benim, hem kulübün menfaatleri doğrultusunda karar alındı. Verilen destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kariyerim açısından önemli bir karardı. Sonuç olarak kulübün menfaatleri doğrultusunda alınan bir karardır'' dedi.
Andre Santos, gerek Fenerbahçe'nin, gerekse Türk futbolunun içinden geçtiği sıkıntılı durumu hep birlikte takip ettiklerini kaydederek, şunları söyledi:
''Ancak bu kararda direkt bunun etkili olduğunu söylemek yanlış olur. Her ne kadar burada mutlu olsam da, kariyerim açısından teklifi değerlendirmem gerektiğini gördüm. Fenerbahçe'yi, Şampiyonlar Ligi'nde devam etmeme haricinde etkileyen bir durum yok. Ligde devam ediyor. Fenerbahçe'de mutluydum. Hem kulübün menfaatleri doğrultusunda olması, hem de kariyerimi olumlu yönde etkileyecek olması nedeniyle ayrılmaya karar verdik.''

-''Geri dönüş her zaman olabilir''-

Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe'den olumlu izlenimler bırakarak ayrıldığını, her zaman için geri dönüşün de olabileceğini vurguladı.
Andre Santos, Fenerbahçe'ye geri dönüş olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ''Kapıları açık bıraktığımı söylemiştim. Bu ülkeyi, insanları, İstanbul'u, bütün takım arkadaşlarımı, kulüp çalışanlarını ve Türk halkını çok seviyorum. Neden geri dönüş olmasın'' diye yanıtladı.

İLGİLİ HABERLER