Dünya
  • 19.9.2019 10:38

Trump açık açık tehdit etti: Tek bir telefonla bir ülkeye girebiliriz

ABD Başkanı Donald Trump, İran'a yönelik olası bir müdahaleye ilişkin, 'Orta Doğu'da neler olacağını göreceğiz. Tek bir telefonla bir ülkeye girebiliriz. Bunun bugün olması şart değil. Yarın olur, iki hafta sonra olur.' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, California eyaletinin Meksika sınırında inşası devam eden sınır duvarında incelemelerde bulundu, buradaki süreç hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

İran'a olası bir askeri müdahale konusunda Trump, "Orta Doğu'da neler olacağını zamanında göreceğiz. Bir müdahalede bulunmak her zaman kolaydır. Tek bir telefonla herhangi bir ülkeye girebiliriz. Bunun bugün olması şart değil. Yarın olur, iki hafta sonra olur." ifadesini kullandı.

"Bolton gibi insanlar Irak'a girmek istedi"

Trump, geçen hafta görevden aldığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile de birçok konuda fikir ayrılıkları yaşadıklarını vurgulayarak, "Bolton gibi insanlar Irak'a girmek istedi ve işler çok yolunda gitmedi. Bataklığa saplandılar. Orta Doğu'da polis olduk. Bu korkunçtu." diye konuştu.

Sınıra inşa edilen duvar ile güney sınırındaki yasa dışı göçmen krizini çözeceklerini vurgulayan Trump, "Artık daha fazla insan gelemeyecek." dedi.

Yorumlar (1)

  • - ASABİ

    TİCARET SAVAŞLARINI BAŞLATTIN. BİR DE SİLAHLI SAVAŞLARI BAŞLATMA. ABD BAŞKANI OLARAK DÜNYANIN BAŞINA BELAMI GELDİN? SUUDİ PETROL TESİSLERİNİ İYİ KORUSAYDIN. YILLARDIR SUUDİ PETROLÜ SİZ ALDINIZ. SEN SUÇLUYU SUUDİ KRALİYET AİLESİ MENSUPLARINDA, ABD İRAN'A SALDIRSIN DİYE UĞRAŞANLARDA ARA.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER