Dünya
  • 2.8.2019 22:10

Trump Avrupa'yı tehdit etti!.. DEAŞ'lı teröristleri Avrupa'ya salarım

Trump tehdit etti, gerilimin fitili ateşlendi! ‘Eğer almazlarsa onları Avrupa’ya salacağız’

ABD Başkanı Donald Trump Suriye’ye giden Avrupalı DAEŞ’lilere ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Avrupa’nın almasını istediğimiz binlerce DAEŞ'lı var. Onları alacak mı görelim. Eğer almazlarsa, onları muhtemelen Avrupa’ya salmak zorunda kalabiliriz"

ABD Başkanı Donald Trump ile Avrupa ülkeleri arasında yeni bir gerilimin fitili ateşlendi.

ABD Başkanı Trump, Suriye'ye giderek DAEŞ'a katılan Avrupalıların ülkelerine kabul edilmemesi durumunda hepsini serbest bırakacaklarını söyledi.

"Eğer almazlarsa..."

Binlerce teröristin iade edilmesi gerektiğini belirten Trump, olumsuz cevap almaları ihtimaline karşı tüm Avrupa'yı açık açık tehdit etti.

ABD Başkanı, "Avrupa’nın almasını istediğimiz binlerce DAEŞ'lı var. Onları alacak mı görelim. Eğer almazlarsa, onları muhtemelen Avrupa’ya salmak zorunda kalabiliriz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Aslında TC deki siyasi iradeye ders veriyor PYD nin orada bulunma sebebi DEAŞ le mücadele; askerlerimizi geri çekersek DEAŞ'ın ekmeğine yağ sürersiniz ne barış bölgesiymiş sizi DEAŞ manyağı yaparız diyor.!

  • - ASABİ

    IŞİD'İ kurup, oralarda cinayetler işlesinler diye destekleyen ABD , şimdi AB'yi tehdit etmiş. Manyaklıklarıyla dehşete düşüren bu sözde islamcı, şeriatçı canileri AB üyesi devletler ülkelerine geri alırlar mı? Ne mal oldukları da ortaya çıktı. Bu fırsatı geri teper de bu cani ruhlu katiller, hazır Suriye'ye de gitmişken ülkelerini alıp da halklarının hayatını, ülkelerinin güvenliğini tehlikeye atarlar mı? Herkes bizimkiler mi?

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER