Dünya
  • 8.11.2018 09:00

Trump CNN muhabiriyle böyle birbirine girdi!.. Berbat bir adamsın

Trump sorusuna sinirlenidği muhabire verdi veriştirdi..

Basın toplantısındaki soru üzerine gazeteciden mikrofonu bırakmasını isteyen Trump: Sen berbat bir insansın.

President Trump snarled at CNN reporter Jim Acosta ile ilgili görsel sonucu

ABD Başkanı Donald Trump ile CNN muhabiri arasındaki ağız dalaşı seçim sonrası düzenlenen toplantıya damga vurdu.ABD Başkanı Donald Trump, ara seçimler sonrası gazetecilerin karşısına geçti. Trump önce kısa bir seçim değerlendirmesinde bulundu ardından da gazetecilerden soruları kabul etti. Kendisi hakkında sürekli olumsuz haberler yaptığını savunduğu CNN muhabirinin göçmenlerle ilgili bir sorusuna Trump sinirlenerek yanıt verdi. CNN muhabirinin bir başka soru sormak istemesi üzerine kürsüden uzaklaşan Trump gazetecinin mikrofonu bırakması üzerine tekrar kürsüye geri döndü.

President Trump snarled at CNN reporter Jim Acosta ile ilgili görsel sonucu

Trump, mikrofonu bırakmasını istediği CNN muhabirine, "Sen berbat bir insansın CNN için çalışmamalısın" diyerek çıkıştı.

'ŞİNZO'YA SELAM SÖYLE'

Bu sırada soru soran bir Japon gazeteci ile Trump arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Trump sorusuna başlayan gazeteciyi önce nerelisin diyerek kesti arkasından da Japon gazeteciye "Şinzo'ya selam söyle" diyerek müdahale etti.

'SENİ GERÇEKTEN ANLAMIYORUM'

Japon gazetecinin gülerek karşıladığı bu ilginç diyalog sonrası Trump gazetecinin sorusunu anlamadı ve "Seni gerçekten anlamıyorum" ifadelerini kullandı.

Gazetecinin Japonya ile ABD arasındaki ticaret sorusuna ise Trump, "Japonlar büyük bir ülkeye sahip ve başarılı bir başbakana sahip. Ama her zaman söylüyorum Japonya ile ticaretimiz adaletsiz. Biz onların arabalarını alıyoruz ancak onlar bizim arabalarımız söz konusu olunca büyük vergiler getiriyorlar" yanıtını verdi.

 

 

 

 

Yorumlar (1)

  • - DEMOKRASİ BU İŞTE.

    ABD BAŞKANI TRUMP ABD'Lİ MUHABİRLE AĞIZ DALAŞINA GİRİYOR. MUHABİRE KİMSE DOKUNAMIYOR. TÜRKİYE'DE OLSA O MUHABİRİ SUUDİ KONSOLOSLUĞUNA GİREN KAŞIKÇI'YLA AYNI AKIBETE UĞRATIRLARDI. SEÇİMLE GELDİM DİYENLER GÖRSÜN BU HABERİ. ABD BAŞKANI TRUMP'DA SEÇİMLE GELDİ. ABD'NDEKİ BU OLAY SEÇİMLE GELİP DARBECİLERDEN BETER OLANLARA DEMOKRASİ DERSİ OLSUN.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER