Gündem
 • 11.10.2019 09:00

Trump delirdi!.. Türklerle askeri olarak savaşabiliriz

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehdit

ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye'ye tehdit..Trump'tan tehdit gibi açıklama! 'Üç seçenek var'

Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’nin kuzeyindeki harekata ilişkin Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Trump 'Üç seçeceğimiz var:
Ya oraya asker göndereceğiz ve askeri olarak kazanacağız.
Ya Türkiye'yi finansal olarak ve yaptırımlarla sert bir şekilde vuracağız.
Ya da Türkiye ve Kürtler arasında bir anlaşma için arabuluculuk yapacağız!' dedi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, DEAŞ "hilafetini" yüzde yüz yendiklerini belirterek, "Suriye'de Türkiye'nin saldırısı altındaki bölgelerde artık askerimiz yok. Biz işimizi mükemmel bir şekilde yaptık." ifadelerini kullandı.

"ÜÇ SEÇENEĞİMİZ VAR"

Trump, "Şimdi Türkiye Kürtlere saldırıyor, bu ikili 200 yıldır birbiriyle savaşıyor. Şimdi bizim üç seçeneğimiz var. Ya oraya asker göndereceğiz ve askeri olarak kazanacağız ya Türkiye'yi finansal olarak ve yaptırımlarla sert bir şekilde vuracağız ya da Türkiye ve Kürtler arasında bir anlaşma için arabuluculuk yapacağız!" görüşünü paylaştı.

Yorumlar (4)

 • - CUMHUR

  Aba altından sopa gösteriyor TC 20 milden fazla toprak işgal ederse, ABD, RUSYA ve TC arasında yapılan anlaşmayı bozduğu için bunun hesabını sorarım PKK nın işgal ettiği alan örtülü olarak ABD toprağıdır bu böyle biline ; PKK dan daha çok toprak koparma çabasında olmasın diyor.!

 • - CUMHUR

  Nihayet gerçeğin anlaşılması Türkiye insanımız için güzel bu bizi farklı görüşlerde bile olsak vatan için biraraya getirir.

 • - CUMHUR

  Nihayet gerçeğin anlaşılması Türkiye insanımız için güzel bu bizi farklı görüşlerde bile olsak vatan için biraraya getirir.

 • - CUMHUR

  Suriye'de hristiyanlarda yaşıyor orada önce küçük İsrail' i kuracaklar sonra Filistin'de olduğu gibi işgal ede ede Büyük İsrail'i kuracaklar PYD yi boşuna beslemiyorlar önce orada Kürdistanı kurduracaklar sonra o toprakları parsel parsel ellerinden alıp İsrail'in toprağını genişletecekler büyüye büyüye bakarsınız bizimde sınır komşumuz olmuşlar.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER