Gündem
  • 28.4.2019 22:56

Trump Kral Salman'dan nasıl para aldığını anlattı!.. Bir telefonumda 500 milyon dolar yolladı

Trump, Kral Selman'dan nasıl 500 milyon dolar aldığını anlattı!.. ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman'dan tek bir telefonla nasıl 500 milyon dolar aldığını anlattı.

ABD Başkanı Donald Trump, Wisconsin'de düzenlenen bir etkinliğe katılarak burada Suudi Arabistan ile ilgili ilginç bir detayı da kamuoyuyla paylaştı.

"ONLAR SALAKTI"

Trump, Suudi Arabistan Kral'ını aradığını belirterek, "Suudi Kral'ı severim. Kral'a 'Sizi korumak için k.çımızı yırtıyoruz ve sizin çok paranız var.' dedim. O da 'Beni neden aradın ki? daha önce kimse (herhangi bir ABD Başkanı) beni bu nedenle aramamıştı.' dedi. Ben de 'Onlar salaktı da ondan' dedim ve parayı yolladı." diye konuştu.

TEK TELEFONLA 500 MİLYON DOLAR

Ayrıca Trump, "Tek telefonla bize 500 milyon dolardan fazla para verdiler. Biz onları koruyoruz. Bunlar zengin ülkeler. Ayrıca bizden çok şey de satın alıyorlar. Bize 450 milyar dolar da verdiler. Ben bu parayı kaybetmek istemiyorum." dedi.

ABD KORUDUĞU ÜLKELERDEN PARA ALMAK İSTİYOR

ABD Başkanı Donald Trump her fırsatta birçok ülkeyi koruduklarını ve bu ülkelerin kendilerine ödeme yapması gerektiğini dile getiriyor.

İLGİLİ HABERLER