Dünya
  • 16.10.2019 21:10

Trump'dan beklenmedik sözler!.. PKK, DEAŞ'dan daha kötü bir örgüt

Trump, Türkiye'nin Suriye'ye girmesinin 'bizimle hiçbir ilgisinin olmadığını' söyledi ve ekledi,"Kürtler 'melek değil'

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, "Bu Türkiye ile Suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil" açıklamasında bulundu.
Trump son açıklamasında ise "Birçok açıdan PKK, terör ve terör tehdidi bakımından muhtemelen DEAŞ'tan daha kötü." değerlendirmesini yaptı.  

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, "Bizim için artık eve dönme zamanı. Eğer Türkiye Suriye'ye giriyorsa bu Türkiye ve Suriye arasındaki bir problemdir. Bu bizim problemimiz değil" açıklamasında bulundu.

Trump ayrıca, bölgedeki YPG/PKK unsurları hakkında da, "Kürtler savaşmayı biliyorlar.Bizimle savaşmaları için çok para ödedik ve bu sorun değil. Bizimle savaştıklarında iyi çalıştılar. Bizimle kavga etmedikleri için de başarılı oldular” dedi.

Trump, ABD medyasında çıkan Pentagon'un İncirlik Üssündeki nükleer silahları geri çekmeyi gözden geçirdiğine dair haberler hakkında ise, "İncirlik'te bulunan ABD nükleer silahlarının güvenliğinden eminim" sözlerini kullandı.

PENCE YARIN GELİYOR

Öte yandan Beyaz Saray Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Pence, bugün yerel saatle 18.00'da (TSİ 01.00) Ankara'ya hareket edecek.

Yarın Türkiye'de olacak Pence'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok yetkiliyle Suriye konusunda görüşmeler yapması bekleniyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan "ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyetin yarın kabul edilmesi planlanmaktadır." paylaşımında bulundu.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Hükümet ben vatandaşıma iş vermek zorunda değilim diyor damat ışığı gördü işsizlik yine arttı kürtler iş bulmak ABD nin paralı askeri olmak için kendi istekleri ile PKK ya katılıyormuş; bunu Trump'ın " bölgedeki YPG/PKK unsurları yani Kürtler savaşmayı biliyorlar , bizimle savaşmaları için çok para ödedik sözlerinden anlıyoruz.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER