Gündem
  • 2.4.2020 23:36

Trump'ın bomba ilacı Koronovirüse etki etmedi

Koronavirüsü başlangıcında ciddiye almayan Trump, "Bu bir çin virüsü" deyip geçmişmişti.. Ardından da sıtma tedavasinde kullanılan bir ilacı, "Koronavirüsü yenen mucize ilaç" diyerek tanıtmıştı.
Sağlık yetkililerinin klorokinin virüsü tedavi ettiğinin kanıtlanmadığına dair tüm uyarılarına rağmen Donald Trump koronavirüsün tedavisi için klorokinin reklamını yapmıştı.
Trump'ın önerdiği ilacı içince hayatını kaybetti
Trump'ın sözlerine inanan bir adam, bu haptan çok miktarda içince komaya girip öldü.
Arizona'daki Banner sağlık sistemi 60'larındaki bir çiftin yaygın bir akvaryum temizleyicisi olan klorokin fosfat yuttuğunu ve bundan 30 dakika sonra da hastaneye kaldırıldığını bildirdi.
bu iki olaydan sonra Amerika'da koronaviris ölümleri yaygınlaşınca doktorlar Trump'ın ilacını hastalara vermeye başladı.
Trump'ın 'mucize' sıtma ilacı 'nın etkili olmadığı kanıtlandı
Şu anada kadar Klorokolin verilen Koronavirüs hastalarında belirgin bir iyileşme görülmedi.

Avrupa Komisyonu sözcüsü şunları söyledi: “Covid-19 hastalarının tedavisinde hidroksiklorokin'in etkinliği kanıtlanmamıştır. ”
Sözcü , başka bir sıtma ilacı olan klorokinden de Covid-19'a karşı olası kullanımı için test edilen herhangi bir pozitif etki olduğuna dair bir kanıt olmadığını söyledi.

HABERVİTRİNİ ÖZEL

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Akılsız başın cezasını ailesi çekermiş; sadece hastalara doktor ve tahlil kontrolü ile günlük doz 4X250 gr 5 gün süreyle veriliyor azı karar çoğu zarar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER