Gündem
  • 18.1.2020 21:26

Trump'tan laikçileri sarsan çıkış!

Trump'tan laikçileri sarsan 'laiklik' çıkışı: Tanrı'nın kamusal alanın dışına itilmesine izin vermeyeceğiz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump devlet okullarında ibadet özgürlüğünü koruma ve dini organizasyonların federal programlara erişimini kolaylaştırma sözü verdi.

Evanjelistler arasındaki desteğini korumak isteyen başkan "Tanrının kamusal alanın dışına itilmesine izin vermeyeceğiz. Dini özgürlükleri yükselteceğiz" ifadelerini kullandı.

Eğitim Bakanı Betsy DeVos'nun katılımı ile oval ofiste düzenlenen bir programda Trump federal hükümetin okullarda ibadet yönetmeliği ile ilgili düzenlemeleri açıkladı. Yönetmelik okul yetkililerine ibadete izin verme zorunluluğu getirerek aksini durumda verilecek cezaları düzenliyor. Bunun dışında en son 2003 yılında güncellenen yönetmelikte fazla bir değişikliğe gidilmedi.

Okul yönetmeliğinden ayrı olarak dini organizasyonların federal programlara katılımı önündeki engelleri azaltmayı hedefleyen bir taslak hazırlandı.

Kaynak: Euronews

Yorumlar (1)

  • -

    TRUMP bile dinden bahs ediyor dininize sahip çıkın ve okullarda bile din egitimi verin diyorsa, Bizdeki geri zekalılar da ne gerçek dine uyuyor, veya uymuyorlarsa çok düşünülmelidir. Diyeceğim o ki gerçek peygamberin anlattığı, anlaşdırdığı dinini icra etmeyen dinini yaşamayan bu dünyada muaffak olamayacaktır. Belki üç beş sene çıkarları için halklarını ezebilir. veyahutta dini kullanarak veya kullanmayarak hakları gasp edebilirler. ama er veya geç mutlaka ama mutlaka yenilmeye, rezil olmaya mahkumdurlar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER