Yaşam
  • 19.9.2019 09:00

Tuğçe Kazaz öyle bir soru sordu ki.. Atatürkçü varda neden Mustafacı yok

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay oldu..

Son dönemde paylaştığı tweetlerle gündeme gelen eski manken Tuğçe Kazaz, bu sefer Mustafa Kemal Atatürk'ün adından yola çıkarak, "Neden Mustafacı yok?" diye sorunca ortalığı karıştırdı.

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 1

Tuğçe Kazaz, sosyal medyada çok konuşulacak bir soru sordu. Kazaz'ın sorusu kısa sürede TT listesine bile girdi.
 

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 2
 

Kazaz, yaptığı paylaşımda, Kemal'in Kemalizmle, Atatürk'ün Atatürkçülükle eşit olduğunu öne sürerek, "Sahi neden Mustafacı yok?" sorusunu sordu. Kazaz, devamında ise "Peygamberimizin (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) isimlerinden biri Mustafa olduğu için mi? Yoksa putları yıkmaya gelen Allah’ın dini Mustafacı olmanıza izin vermediği için mi?" dedi.

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 3

Tuğçe Kazaz'ın bu paylaşımı kısa sürede binlerce etkileşim alırken, kimileri eski mankene desteklerini iletti. Ancak çoğu kişi ise Tuğçe Kazaz'ın bu sorusunu anlamsız bularak tepkilerini gösterdi. İşte Kazaz'ın sorusuna gelen ilginç yanıtlar...

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 4

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 6

Tuğçe Kazaz'ın Atatürk sorusu olay yarattı - Sayfa 7

 

Yorumlar (3)

  • - ASABİ

    RESULLULLAH EFENDİMİZİN ADININ "MUSTAFA" OLDUĞUNU BİLMİYORSUN GALİBA. SEN HIRİSTİYANLIKTAN MÜSLÜMANLIĞI DÖNÜNCE KAFA ORADA TAKILI KALMIŞ. ATATÜRKÇÜLER OLUR. KEMALİSTLER OLUR. AMA ASLA MUSTAFACILAR OLMAZ. MÜSLÜMAN OLANLAR BİLİR Kİ O İSİM PEYGAMBERİMİZİN ADI. MUSTAFACILAR DİYE BİR YAKIŞTIRMAYI YAPMAK DA SENİN GİBİ İSLAMİYETTEN, RESULLULLAH EFENDİMİZE SAYGIDAN BİHABERLERE GÖRE BİRŞEY HERHALDE. NE ACIDIR Kİ ÜLKEMİZDE TUĞÇE KAZAZCILAR'DA VAR.

  • - Şaka

    Yunan koca sayesinde hiristiyan olmamış mıydın sen. Mustafa Peygamberimizin adıymış. Sen geçmişte yaptıklarına bak da Atatürkçülerle, Kemalistlere ne yorum yap ne de fikir yürüt. O Ş.Tosun da ruhbilimci kesilmiş. Önce senin ruhunu, zekânı analiz etsin

  • - CHP&HDP nin Türkiye Düşmanlığı

    Harikasın Tuğçe

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER