Gündem
 • 18.9.2019 09:37

Tunç Soyer "PKK'yı kınama önergesini neden reddettiniz?" sorusuna skandal cevap!

"PKK'yı kınama önergesini neden reddettiniz?" sorusuna Tunç Soyer'den skandal cevap: Şehit aileleri için yardım maddeleri vardı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, ‘PKK’yı kınama’ önergesini neden reddettiklerini açıkladı. Soyer, reddedilme sebebinin önergede yer alan, 'şehit yakınlarına yapılacak yardım' ile ilgili olduğunu belirtti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü ve Akşam Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünü yaptığı programda Soyer'e ‘PKK’yı kınama’ önergesinin reddedilme sebebini sordu.

Hacısalihoğlu, İzmir Büyükşehir Meclisi’nde AK Partili Erhan Çalışkan’ın reddedilen ‘PKK’yı kınama’ önergesiyle ilgili konuyu gündeme getirdi. Önergeden “PKK’yı destekleyen güçleri ve partileri Meclis olarak lanetliyoruz.” ifadelirinin yer aldığı kısmı okuyarak bu önergenin CHP tarafından reddedildiğini belirtti.

Canlı yayına bağlanan CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer, önergenin reddi ile ilgili, ''İzmir’de PKK’yı kınamayacak meclis üyesi yok. Böyle bir şey asla söz konusu değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili böyle bir ifadeyi esefle karşılıyorum. Reddedilen önerge PKK’nın lanetlenip lanetlenmeyeceği ile ilgili bir soru ifadesi olarak yapılması haksızlıktır. Böyle bir şeyin kimsenin ifade etmeye hakkı yoktur. Çünkü bütün üyeler PKK’nın karşısındadır. Önerge böyle gelseydi başka değerlendirilirdi.'' diyerek kararı savundu.

"Şehit yakınlarına destek olunmasına karşı çıktık" itirafı

Reddedilen önergede başka maddelerin olduğunu belirten Soyer'e yöneltilen ''Nedir o başka maddeler?'' sorusu üzerine, ''Orada şehit olanlara yardım yapılması ile ilgili, destek verilmesi ile ilgili.'' ifadelerini kullandı.

Daha sonra pot kırdığını anlayan Soyer, belediyenin şehit ailelerine her daim sahip çıktığını iddia etti.

Yorumlar (5)

 • - MHP

  Ülkücülerin düşmanıdır Sahtekâr Chp ve Tunç Soyer in babası . Tunç Soyer in Türkiye düşmanlığı pkk sevgisi, şehit ailelerine düşmanlığı nasıl birşey ? Yorum yazanlar bu konuyla ilgili birşey yazamamışlar! Katilin oğlu ile ilgili yazarsanız sizi döver mi?

 • - ASABİ

  ÜLKEMİZİN TEK SÖZ SAHİBİ CUMHURBAŞKANI OSLO'DA PKK'YI MUHATAP ALMADI MI? SONRA ÇÖZÜM SÜRECİ DİYE PKK'LILARI SINIRDA DAVULLU ZURNALI KARŞILATTI.İNKAR EDEMEDİKLERİ GERÇEK: SEÇİMDE OY KARŞILIĞI ÖZERKLİK SÖZÜ VERİLMİŞ. SİYASİ AMAÇLI ANLAŞAMADIKLARI ZAMAN DA PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DİYE VERYANSIN EDECEKLER. OLDU? PKK'YI OSLO İLE MEŞRU KILAN BU İKTİDAR DEĞİL Mİ? DÜNYANIN GÖZÜNDE PKK VE YPG IŞİD'LE SAVAŞAN KAHRAMANLAR EDEN DE BU İKTİDAR. DEVLETİMİZİ DE IŞİD'E SİLAH SAĞLAYAN TERÖR DESTEKÇİSİ ÜLKE YAFTASINI YAPIŞTIRDILAR. EEE... CHP'LİLERİ ELEŞTİRECEKLERİNE BELEDİYELERİ KINAYAMAZ DURUMA GETİRENLER UTANSIN.

 • - CUMHUR

  PKK Hatay' da da orman yaktı AKP li Belediye kınadı mı hayır, hem PKK bir terör örgütü insan değiller onlar kınanmaz lanetlenir kafayı mı yediniz ne zaman onlarla denk oldunuz.!

 • - CUMHUR

  Bir zamanlar Habur'da Osla'da Dolmabahçe' de Askere dur PKK ya çukur aç vur diye yardım ve yataklık eden herkesin düşmanıyız diyor anlayana.!

 • - FetonünİmamıEkrem

  Puştbunlardiyorum genel başkanları ve yorumcu yalakaları da bunları destekliyorlar Öyle olduklarını açık açık itiraf ettikleri halde

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER