Asayiş
  • 29.4.2017 00:10

Tunceli’de 27 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de 2 gündür devam eden operasyonlarda 15'i ölü, 2'si yaralı 27 teröristin etkisiz hale getirildi. Ölü ele geçirilen teröristlerden birinin 14 yıldır sözde Ovacık gücü sorumlusu olduğu öğrenilirken, teslim olan bazı teröristlerin görüntüsü ise kameraya yansıdı.

Tunceli'nin Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesi ile Aliboğazında önceki gece ve dün yapılan operasyonlarda 9'u ölü 8'i sağ olmak üzere 17 terörist etkisiz hale getirilmişti. Teröristlerden çok sayıda silah, el bombası ve mühimmatta ele geçirilmişti. Bugün yapılan operasyonların ilk kısmında 1'i ölü 5 terörist ele geçirildi. Operasyonun öğleden sonraki kısmında ise yine bir grup teröristi sığınakta tespit eden timler, “Teslim olun” çağrısı yaptı. Teslim ol çağrısına ateşle karşılık veren 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

14 yıldır aranan sözde Ovacık gücü sorumlusu öldürüldü

Bugün yapılan operasyon ilgili açıklama yapan Tunceli Valiliği, “Tunceli Aliboğazı bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda, 28 Nisan 2017 tarihinde güvenlik güçlerimizce teröristlere ait üçüncü bir sığınak tespit edilmiş ve bir grup terörist ile saat 18.00 sıralarında sıcak temas sağlanmıştır. Çıkan çatışmada 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birinin 14 yıldır bölgede faaliyet yürüten Ovacık gücü sorumlusu olduğu tespit edilmiştir. Sonuç olarak İlimizde bugün icra edilen operasyonlarda, 1’e erkek 5’i kadın 6 terörist öldürülmüş, 4 erkek terörist ise güvenlik güçlerimize teslim olmuştur” denildi.

İşte öldürülen o kadın terörist

Tunceli'deki operasyonda etkisiz hale getirilen ve 14 yıldır aranan sözde Ovacık gücü sorumlusu kadın teröristin Hindistan Yüksel olduğu öğrenildi.

İşte öldürülen o kadın terörist

Tunceli'nin Hozat ilçesi Aliboğazı bölgesine Jandarma Özel Harekat ve Komando birliklerinin 36 saat süren aralıksız operasyonunda terör örgütü PKK'nın sözde kadın komutasındaki 3 farklı grup tespit edilmişti. Dün teröristlerden 2'sini ölü 8'ini sağ ele geçiren timler, bugünde 5'erli iki grubu çembere aldı. İlk gruptan 1'ini ölü 4'ünü sağ olarak alan timler, sözde Ovacık gücü sorumlusu Hindistan Yüksel ile kadın teröristlerin sığınakta saklandığını belirledi. Bölgede planlı yapılan operasyonda teröristlere 'Teslim ol' çağrısı yapıldı. Teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada sözde örgütün Ovacık gücü sorumlusu Hindistan Yüksel ile birlikte 5'ide ölü olarak ele geçirildi.

14 yıldır aranan kadın teröristin bölgede birçok eyleme katıldığı öğrenildi. Son 36 saatte Aliboğazı bölgesinde 8'i ölü 20 terörist, önceki gün de Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesinde 7'si ölü olmak üzere toplam 27 terörist etkisiz hale getirildi.

İLGİLİ HABERLER