Gündem
  • 27.6.2022 09:49

Türk bayrağı açan Mustafa Sarıgül Atina'da saldırıya uğradı

Yunan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açan Mustafa Sarıgül'e saldırı girişimi: Kaldığı otele gittiler

Yunanistan Parlamentosu'nun önünde Türk bayrağı açan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Atina'da kimliği belirsiz bir grubun saldırı girişimine uğradığını bildirdi. TDP Genel Sekreteri Mutlu, Sarıgül'ün güvenli şekilde yeniden otele girmesini sağladığını ancak kendisinin tartaklandığını ifade etti.

TDP Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu'nun önünde düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e "Silahlardan umut bekleme, barışa yönel." mesajı verdiğine dikkati çekti.

Basın toplantısı sonrası kendisine sözlü saldırılar olduğunu dile getiren Sarıgül, daha sonra da bir grup tarafından fiili saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu söyledi.

Sarıgül, kendisinin ve Parti Genel Sekreteri Teoman Mutlu'nun iyi durumda olduğunun altını çizerek, bugün Atina'dan ayrılacaklarını ve 23.30'da İstanbul Havalimanı'nda olacaklarını kaydetti.

TDP Genel Sekreteri Mutlu da AA muhabirine, Sintagma Meydanı'nda konakladıkları otelin yakınında, Parti Genel Başkanı Sarıgül'e kimliği belirsiz kişilerce saldırı girişiminde bulunulduğunu anlattı.

PARTİ GENEL SEKRETERİ TARTAKLANDI

Sarıgül'ün güvenli şekilde yeniden otele girmesini sağladığını kaydeden Mutlu, o sırada söz konusu grubun kendisini tartakladığını aktardı.

Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu'nun bulunduğu Sintagma Meydanı'nda gazetecilere açıklama yapmıştı.

Miçotakis'in Türkiye ile yaşanan ikili sorunları iç politika malzemesi yapmasını doğru bulmadığını belirten Sarıgül, "Sayın Miçotakis, Yunanistan Parlamentosu'nun önünden uyarıyorum. Amerika'ya güvenme. Çözümü Amerika'da değil, Türkiye'de ara. Bak biz buradayız." ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER