Gündem
  • 14.7.2020 22:18

Türk eşcinseller Birliği LGBTİ Dinimize ve Peygamber Efendimize hakaret etti

Türkiye LGBTİ Birliği'nden İslam'a ve Peygamber Efendimize (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Efendimize hakaret

 

Türkiye LGBTİ Birliği adlı eşcinsel haklarını savunduğunu iddia eden yapı, İslam'a ve Peygamber Efendimize (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Efendimize yönelik hakaret ve aşağılama içeren birtakım paylaşımlarda bulundu.

Türkiye sınırları içerisinde 'eşcinsellerin haklarının kazanılması' ve 'eşcinsel görünürlüğüne katkı sağlanması' amacıyla faaliyet gösterdiğini öne süren "Türkiye LGBTİ Birliği" sosyal medya hesabında İslam'a ve Peygamber Efendimize (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Efendimize hakaret etti.

Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarda ismi geçen yapı, İslam dininin pedofiliyi (küçük çocuklarla cinsel ilişkiye girme) savunduğunu iddia ederek, İslam peygamberi Hazret-i Muhammed'i  (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)de bununla suçlayarak hakarette bulundu.

Oluşum, Peygamber Efendimize yönelik (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)yönelik hakaret içerikli bir karikatürü de sosyal medya üzerinden paylaştı.

İslam dininin pedofiliyi ve eşcinselliği yasakladığı, her iki uygulamaya karşı da İslam'ın hükümlerinde çok ağır cezalar öngörüldüğü biliniyor.

Türkiye LGBTİ Birliği tüzel kişiliğe sahip bir kurum veya dernek değil. Ancak oluşum, 2012 yılından bu yana ILGA Uluslararası LGBTİ Federasyonu’na ve 2015’ten bu yana Denge ve Denetleme Ağı’na üye.

Türkiye LGBTİ Birliği'nin, Türkiye'de eşcinsel haklarını savunduğu iddiasıyla faaliyet gösteren, sosyal medyada etkin bir yapılanma olduğu biliniyor.

"Böyle bir hesap yok"

Sosyal medya üzerinden "Türkiye LGBTİ Birliği" isimli oluşuma yönelik gösterilen tepkinin ardından adı geçen oluşum sosyal medya hesabını kapatarak, "paylaşımların kendileriyle ilgisi olmayan kişiler tarafından yapıldığını" öne sürdü.

ekran-alintisi-001.JPG

İLGİLİ HABERLER