Gündem
  • 17.1.2020 23:55

Türk hackerlardan Yunanistan'a operasyon!

Türk hacker grubu Anka Neferler Tim, son dönemlerde sık sık Türkiye'yi tehdit edici açıklamalarda bulunan Yunanistan'ın stratejik kurumlarına ait web sayfalarını hackledi. Çökertilen siteler arasında Yunanistan istihbarat teşkilatı da bulunuyor. Türk hackerların saldırısı Yunan medyası tarafından da haberleştirildi. Öte yandan Türk hackerlar sonraki hedeflerini de duyurdu.

Türk hacker grubu Anka Neferler Tim tarafından düzenlenen siber operasyonla, Yunanistan'ın en stratejik kurumlarına ait internet siteleri çökertildi. Çökertilen siteler arasında Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı, Yunan E-devlet gibi siteler de bulunuyor.

"Yunanistan kendisini siber ortamdan korumaktan aciz"

Anka Neferler Tim'den yapılan açıklamada "Yunanistan geçtiğimiz günlerde Türkiye'yi 'askeri olarak cevap vereceğiz' diyerek Ege ve Doğu Akdeniz konusunda tehdit etmişti. Şimdi de Libya konferansına davet edilmedikleri için 'alınan kararı veto edeceğiz' diyerek Türkiye'yi tehdit etti. her hususta Türkiye'nin karşısında durmayı kendisine görev edinmiş olan Yunanistan kendisini Siber ortamda da korumaktan aciz... vatan millet minvali için bir araya gelmiş olan yazılımcıların oluşturduğu Anka neferler tim dünyanın birçok bölgesinde bulunan üyelerinin de ortak girişimi ile birçok devlet sitesine ddos saldırısı yaparak erişmek kapattı. Sıradaki eylemin Yunan nezdindeki yetkililerin sosyal medya hesapları olduğunu bildiriyoruz..." ifadelerini kullanıldı.

Çökertilen siteleri sosyal medyadan duyurdular

İşte Anka Neferler Tim tarafından düzenlenen saldırıyla çökertilen Yunan devlet kurumlarına ait internet sayfaları:

Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı - http://www.nis.gr

Yunanistan Parlamentosu - https://www.hellenicparliament.gr

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı - https://www.mfa.gr

Atina Borsası - https://www.athexgroup.gr

Yunanistan E-Devlet - http://www.e-gif.gov.gr

Yunanistan Maliye Bakanlığı - https://minfin.gr   

Yunan medyası da siber operasyonları doğruladı

Türk hacker grubunun Yunan hükümet sitelerine yaptığı saldırı Yunan medyası tarafından haberleştirildi. Haber, "Türk hackerlar Yunan hükümetinin web sitelerine saldırdı" başlığı ile haberleştirildi.

Miçotakis, Türkiye'yi savaşla tehdit etmişti

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede, Türkiye'ye karşı gerekirse silah kullanmaktan söz etmiş, herkesi şoke etmişti. Trump, Miçotakis'e böyle bir durumda ABD'ye güvenmemelerini istemişti.

İLGİLİ HABERLER